PolitseiFoto: Martin Ahven
Toimetas Merilyn Närep 24. aprill 2020 18:40
Valgas võeti kinni 41aastane mees, keda kahtlustatakse 39aastase mehe pussitamises. Kannatanu suri saadud vigastusesse.

Neljapäeva õhtul sai häirekeskus teate, et Valgas Petseri tänaval ühe maja ees on maas pikali teadvuseta mees. Kiirabi viis ta haiglasse, kus tuvastati torkehaav rindkeres. Mehe vigastus oli sedavõrd tõsine, et arstidel ei õnnestunud tema elu päästa ning ta suri haiglas.

Lõuna prefektuuri operatiivjuht Ottomar Virk ütles, et esialgsetel andmetel olid kuriteos kahtlustatav ja kannatanu omavahel tuttavad. „Mis võis viia nõnda traagilise tagajärjeni, selgub edasises uurimises. Olgugi, et hukkunud meest ei ole võimalik elule enam tuua, saame kinnitada, et vähemasti kahtlustatav on kinni peetud,“ sõnas operatiivjuht.

Lõuna ringkonnaprokuratuuri vanemprokuröri Toomas Liiva sõnul taotleb prokuratuur kuriteos kahtlustatava vahistamist. „Loomulikult oli politsei ja prokuratuuri jaoks esmatähtis selgitada välja ja pidada kinni kuriteos kahtlustatav. Kuna meest on praeguste tõendite põhjal alust kahtlustada teiselt inimeselt elu võtmises, siis esitab prokuratuur 48 tunni jooksul Tartu maakohtule ka taotluse kahtlustatava vahi alla võtmiseks,“ rääkis Liiva.

Täpsemad asjaolud on veel selgitamisel.