Eesti uudised

Täiendatud kell 17.38!

Valitsus pikendas eriolukorda 17. maini! 

Toimetas Merilyn Närep, Marvel Riik, 24. aprill 2020 17:10
Valitsus kuulutas Eestis eriolukorra välja 12. märtsil, et pidurdada viiruse levikut.Foto: Mari Luud
Valitsus otsustas reede pärastlõunal, et pikendab riigis kehtivat eriolukorda 17. maini, kaasa arvatud. Peaminister Jüri Ratase sõnul hakatakse piiranguid siiski ka järkjärgult leevendama, kuna uute nakatunute arv on langenud.

„Oleme viimase kahe nädala jooksul näinud, kuidas uute nakatunute ja haiglaravil viibijate arv on langenud ning oleme selgelt jõudnud murdepunkti. Valitsus esitas sel nädalal väljumisstrateegia kavandi, mille loodame heaks kiita uuel nädalal. Seejärel saame hakata ka samm-sammult piiranguid leevendama, kui meditsiiniline olukord seda jätkuvalt lubab. Kuna aga väljumine ei toimu üleöö, vaid järkjärguliselt ja kaalutletult, siis pikendasime täna eriolukorda kuni 17. mai lõpuni,“ lausus peaminister Jüri Ratas.

„Rõhutan, et see ei tähenda piirangute lõppemist samast ajast, vaid osa hakatakse leevendama varem ning teised jäävad kehtima ka pärast eriolukorra lõppu. Samas on piirangute leevendamise eelduseks ja sellega kaasnevaks kohustuseks ka edaspidi oluliste käitumis- ja hügieenireeglite järgimine. Esimene leevendus oli plaanilise ravi taastamine sel nädalal ning järgmised sammud peavad olema suunatud ka majanduse elavdamisele, tehes seda mõistlikult ja tasakaalukalt,“ lisas Ratas.

Valitsus pikendas riigis kehtivat eriolukorda, et oleks jätkuvalt võimalik rakendada tõhusalt meetmeid, mis on haiguse leviku ja kontrolli jaoks endiselt vajalikud. Meetmed on jätkuvalt põhjendatud, arvestades, et Eestis tuvastatakse üha uusi nakatunuid ja haiguskoldeid.

Kriisist väljumise strateegia, mis näeb ette piirangute etapiviisilise leevendamise eesmärgid, põhimõtted ja piirangutest loobumise kava, kinnitatakse valitsuses järgmisel nädalal. Piirangute leevendamist hakkab korra nädalas arutama koroonaviiruse levikuga seotud sündmuste ning rahvatervise ja majanduse probleemide lahendamisega tegelev valitsuskomisjon.

Samal teemal

Välisminister Urmas Reinsalu ütles ERRi uudisteportaalile, et enne 18. maid vaatab valitsus üle viiruseohu hinnangu ning otsustab, kas eriolukorda on veel vaja kahe nädala võrra pikendada.

Reinsalu lisas, et kuigi kõlanud on ka mõtteid, et pikendada eriolukorda rohkem kui kahe nädala võrra, pidas valitsus mõistlikuks liikuda edasi võimalikult minimaalse pikendamisega.

Valitsus kuulutas Eestis eriolukorra välja 12. märtsil, et pidurdada viiruse levikut, näha ette selge juhtimiskorraldus ja rakendada viiruse kontrolli all hoidmiseks vajalikke lisameetmeid. Samal päeval oli Maailma Terviseorganisatsioon kuulutanud koroonaviiruse leviku ülemaailmseks epideemiaks ning terviseamet kinnitanud viiruse Eesti-sisest levikut.

Nii valitsus kui ka eriolukorra juht on kehtestanud viiruse leviku kontrolli all hoidmiseks mitmesuguseid meetmeid, sealhulgas liikumispiiranguid ja viibimiskeelde. Eriolukorra meetmetest saab ülevaate SIIN.

Korraldus: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/news-related-files/korraldus_76.pdf

Seletuskiri: https://www.valitsus.ee/sites/default/files/news-related-files/seletuskiri_korraldusele_76.pdf

Samal teemal

24.03.2020
Seisukoht | Kuidas kodus vastu pidada?
24.03.2020
Terviseamet: ööpäevaga lisandus 16 koroonaviirusega nakatunut, suri üks inimene
23.03.2020
VÄIKESAARED KOROONAKRIISIS | Kohalikud näevad ohtu pendelrändajates, eakatele viiakse soe toit koju
23.03.2020
KARANTIINI MÕJU: inimesed on hakanud aina enam endale koeri võtma