Maailm

AINULT AUTISTIDELE: Itaalia küla lubab arenguhäirega inimesed kodust välja 

Toimetas Juhan Mellik, 24. aprill 2020 15:56
Tühi rand Itaalias.Foto: Reuters/Scanpix
Itaalia küla teeb keset koroonakarantiini erandi inimestele, kes kannatavad autismi ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire all: et niigi vaimselt nõrgemalt inimesed päriselt ei hulluks, võivad nad käia mere ääres jalutamas.

„Kohustus püsida kodus ning käia väljas ainult hädavajalikel põhjustel on raske kõigile – ning eriti teatud sündroomiga inimestele,“ põhjendavad Lõuna-Itaalias asuva Salve küla ametivõimud. „Nende jaoks võib sellega kaasneda risk tõeliselt traumaatiliseks kogemuseks, mis võib viia enesevigastamiseni,“ edastab Independent.

Riikliku korra järgi tohtisid autistid ning intellektipuudega inimesed minna tervislikel põhjustel õue vaid juhul, kui püsisid oma kodu läheduses. Salves võivad nad nüüd minna merelaineid imetlema – seda juhul, kui neil on kaaslaseks sugulane või keegi abistaja.

Salve linnapea Francesco Villanova enda poeg on autist ning meer ütleb, et kriisimeetmed on tema pere ja teiste sarnaste elusid muutnud. „Nüüd saab mu poeg vähemalt mängida kohas, mida ta armastab – liiva ja merelainete vahel.“

Riigis on koroonaviirusesse nakatunud seni pea 190 000 inimest, haigusesse surnuid on üle 25 500.

Samal teemal

24.04.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 2,7 miljoni diagnoositud nakatunu, 191 000 surnut ja 749 000 tervenenut. Rootsis tõusis ohvrite arv üle 2000

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee