Sisuturundus

Kas magamistoa remondist värvised küünealused või vaba nädalavahetus? 

Remondifirma.ee, 1. mai 2020, 08:28
Ühe nädalavahetusega suudab oskajam isetegija ühe eluruumi kenasti uueks vuntsida. Kui remont peaks jääma venima, on tööpäeviti selleks vajalikke tunde tihti keeruline näpistada. Seetõttu on mõistlik jätta töö Remondifirma.ee meistritele. Mis teeb magamistoa remondi keeruliseks?

Kõige raskem on toimetada kitsastes tingimustes, seega tuleb tuba tihti mööblist tühjaks tõsta. Lisaks on mureks pahtlitolm, mis kipub igale poole ronima. Õigeid vahendeid kasutamata on ka lihtsamad asjad tihti keerulised ning panevad remondist niigi häiritud koduse harmoonia veelgi tugevamalt proovile. Eriti frustreeriv võib olla mõni lisatöö, mis nädalavahetuse projekti töönädalasse tõukab.

Toome ühe näite, kuidas Remondifirma.ee muutis mõne tööpäevaga rõõmsa lastetoa rahulikuks vanemate oaasiks. Seda nii stressi- kui kontaktivabalt.

Esimese päeva hommikul alustasime tapeedi, liistude, kardinapuu ja pistikukatete eemaldamisega. Katsime põranda pehme spetsiaalse kattevaibaga, mis värvipritsmeid ja pahtlitolmu võrreldes ehituspapiga paremini endasse püüab. Ühtlasi said kinni teibitud detailid, mis värviga kokku ei tohi saada – aknaraam, uksepiit, pistikud ja radiaator. 

Kuidas eemaldasime tapeedi?

Tapeedi eemaldamiseks kasutasime vaid sooja vett, mille pihustasime läbi pulverisaatori tapeedile. See aktiveeris paar aastat tagasi seina kantud tapeediliimi ning võimaldas tapeedipaanid seinalt kerge vaevaga maha koorida. Päris värviküps tapeedi alune sein kohe ei olnud, sest liim võttis veidi alusvärvi ka kaasa. Need pinnad vajasid pahtliga silumist, kuid sarnast tööd oli lae ja teiste seinte juures niigi tarvis teostada. Esimese päeva lõpuks olid kõik pinnad pahteldatud ja jäid ööseks kuivama.  

Kas saab vältida lihvimistolmu?

Järgmisel hommikul ootas meid ees ebameeldiv, kuid kõige tähtsam eeltöö – lihvimine. Tolmu tõkestamiseks sulgesime ukseava lävepaku juurest niiske riidega ning piitadest maalriteibiga. Samuti pihustasime kattevaipa kergelt pulverisaatoriga, et vaip tolmu veelgi paremini püüaks. Kahe tunniga saime seinad lihvitud ja pinnad niiske lapiga tolmust puhastatud ning jätsime ruumi „hingama”. Seejärel alustasime lae ning ukse- ja aknapõskede värvimisega. Peale esimest värvikihti oli paras aeg lõunapausiks ja liikuda teisele objektile. Tööpäeva lõpus tegime uue külastuse remonditavasse magamistuppa, et lae peale kanda teine värvikiht. 

Õiged vahendid on alati võti

Kolmanda päeva hommik algas lae serva maalriteibi paigaldamisega. Seejärel kandsime esimese värvikihi heledamatele seintele. Enne lõunat värvisime teise kihi peale ja jätsime värvi kuivama, et saaksime tumedama seina nurgad teibiga kinni katta. Magamistoa remondiks ja värskendamiseks valitud Flüggeri värv kuivab heades tingimustes õnneks piisavalt kiiresti, et saime ka teise seina kahe värvikihi alla. Samal ajal, kui heledamate seinte värv kuivas, komplekteerisime uue magamistoamööbli ja värvisime öökapid valgeks. Päeva lõpuks eemaldasime teibid, sättisime paika uued põrandaliistud ja koristasime. Viimasena said omale kohale paigaldatud uued sisustuselemendid ja tuba oli kasutamiseks valmis. 

Mis see kõik siis lõpuks maksab?

Töö (remont ja paigaldustööd) + materjalid (värvid, pahtel, liistud, teibid) 600€+km

Sisustus IKEA (kummut, peegel, nagid, lambid, riiulid, kunst taimed) 300€+km. 

Voodi ja öökapid olid juba varasemalt olemas. Viimased said meie poolt vaid magamistoa värskendamisel valgeks võõbatud. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee