Maailm

Põhja-India õhureostus langes karantiini tõttu viimase 20 aasta madalaimale tasemele 

Toimetas Aare Kartau, 24. aprill 2020 14:31
New Delhis on õhusaaste enneolematul tasemel vähenenud.Foto: Reuters/Scanpix
Juba aastaid on Põhja-India, eriti pealinn New Delhi, võidelnud õhureostuse vastu, mille tase jõudis alles möödunud talvel ohtlikult kõrgele. Koroonaviiruse vastu kehtestatud meetmed on olukorda tunduvalt parandanud, kirjutab CNN.

NASA avaldatud andmete kohaselt on üleriigilise karantiini ajal vähenenud piirkonna õhureostus viimase 20 aasta madalaimale tasemele. „Teadsime, et  karantiini ajal näeme paljudes kohtades atmosfääri koostises muutusi. Ma pole siiski kunagi Induse-Gangese madalikul praegusel aastaajal nii madalat aerosoolide optilist sügavust (AOD) näinud,“ sõnas NASA teadlane Pawan Gupta. AOD abil mõõdetakse, kuidas valgus läbi atmosfääri liikudes õhuosakeste poolt neeldub või peegeldub. 

Viimatise aruande kohaselt oli Põhja-Indias AOD aprilli alguses oluliselt alla normi ning MODISi vaatluste kohaselt viimase 20 aasta madalaim. MODIS on vahend, millega jälgitakse suuremahulisi muutusi – näiteks kui suurt osa maakerast katavad pilved. India maapealsed vaatlusjaamad teatasid samuti saasteosakeste vähenemisest regioonis. 

India pole siiski ainus koht, kus võib tuvastada puhtamat õhku. Analüüsid näitavad, et koroonaviiruse leviku peatamiseks kehtestatud reisimist ja tööstust piiravad meetmed on ohtliku õhusaastet kogu maailmas enneolematult vähendanud.

Samal teemal

02.03.2020
KOROONAVIIRUSE MÕJU: õhureostus Hiina kohal on märgatavalt vähenenud
04.11.2019
MÜRGINE SUDU: Delhi võimud piiravad äärmusliku õhureostuse tõttu sõidukite kasutamist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee