Eesti uudised

VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: Kuressaarde püstitatud kaitseväe välihaigla pannakse aprilli lõpus kinni (3)

Johanna-Kadri Kuusk, 24. aprill 2020 11:58
Arkadi PopovFoto: Robin Roots
Igapäevasel asutuseülesel pressikonverentsil olid reedel kohal terviseameti kriisistaabi hädaolukorra meditsiinijuht ning PERHi erakorralise meditsiini ülemarst ja kiirabikeskuse juhataja dr Arkadi Popov ning politsei- ja piirivalveameti peadirektor Elmar Vaher. Teemad on hetkeolukord ja testimine ning õiguskorra ülevaade.

 

Terviseamet: Kuresaare välihaigla pannakse kinni

Samal teemal

Popov teatas, et Kuressaare haigla juures püsti pandud kaitseväe välihaigla hakkab vaikselt otsi kokku tõmbama ja aprilli lõpus peaks seal töö lõppema Seni on välihaigla Popovi sõnul pakkunud abi 15 koroonaviirusega nakatunud patsiendile. „Terviseameti poolt on siiras tänu meie kolleegidele kaitseväest. See abi on asendamatu. Täname ka kaitseväe peastaapi ja kaitseministrit selle eest, meil oli võimalus Saaremaa inimesi aidata,“ sõnas ta.

Popovi sõnul kirjutatakse Kuressaare haiglast rohkem inimesi välja kui viiakse mandrile.

Popov tõi välja, et nakatumistes on näha langustrendi. „Mul on suur sõnum Eesti rahvale. Numbrid on positiivsed, kuid me peame olema siiski valmis veel kaheks-kolmeks nädalaks piiranguteks. Me tekitasime võimaluse, et koostööpartnerid saavad plaanilist ravi alustada, aga ma kordan, et kui me praegu kodus püsime, siis on meil kolme nädala pärast palju rohkem vabadusi,“ rääkis Popov.

Politsei: liiklust ja õnnetusi on vähem kui mullu samal ajal

Vaheri sõnul on poolteist kuud piisav aeg, et teha võrdlusi möödunud aasta sama ajaga. „Selleks, et inimesi aidata, oleme kasvatanud patrullide arvu. Tipptunnil, kui inimesed kõige rohkem abi vajavad, on patrullide arv ligi 200. Meid aitavad abipolitseinikud ja teised partnerid. Aitäh selle eest,“ ütles Vaher. Abiks on tulnud sisekaitseakadeemia kadetid, kaitsevägi, looduses toimuva osas keskkonnaamet ja samuti kohalikud omavalitsused.

Politseijuhi sõnul puudutavad praegu peamised väljakutsed inimeste kogunemisi. „Näeme jätkuvalt, et Eesti inimesed saavad piirangute tõsidusest aru ja peavad neist kinni,“ lisas ta.

Vaheri sõnul  on üldiselt vägivallakuritegude arv vähenenud, kuid see ei käi koduvägivalla kohta. Varavastaste süütegude arv on mullusega võrreldes veerandi võrra väiksem. Vähem on ka kelme ja pettureid.

Vaheri sõnul on liikluse intensiivsus langenud 30 protsendi võrra ja sama palju on vähenenud ka liiklusõnnetuste arv. „Halb märk on see, et joobes juhid on põhjustanud 17 kannatanuga õnnetust, see on rohkem kui eelmisel aastal samal ajal. Me teeme lisaülesannete kõrvalt ka tööd, et seda kontrollida. Liikluses osaleme me kõik ja keegi ei taha sattuda õnnetusse, et veelgi koormata meie meditsiinisüsteemi,“ teatas ta. Vaher lisas, et auto ei ole kodu ja ka seal peab kinni pidama eriolukorra piirangutest.

Samal teemal

23.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: Jüri Ratase sõnul on piirangute leevendamise eesmärgiks majanduse päästmine
22.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: Tallinn on murekoht, minister Aas tahab kaubanduskeskused avada mai alguses
21.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: isikukaitsevahendite varu on olemas mai lõpuni, koroonaviiruse uurimiseks anti kaks miljonit eurot
20.03.2020
VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: plaaniline ravi püütakse taastada, töötasuhüvitis on ära hoidnud massilisi koondamisi