Foto: Liis Vaksmann
Ohtuleht.ee 23. aprill 2020 21:34
Neljapäeval Pärnu maakohtus toimunud istungil mõisteti päästeametnik Sulev Kallavuse tapmises süüdi 34aastane Jaan Palu, kellele määrati 15aastane vanglakaristus. 

Kohus tunnistas mehe süüdi narkootilise ja psühhotroopse aine suures koguses ebaseaduslikus käitlemises, laskemoona ebaseaduslikus käitlemises ning raske tervisekahjustuse tekitamises, millega tahtlikult tapeti üks inimene ning teisele elule põhjustati oht.

Liitkaristusena mõisteti Palu 15aastaks trellide taha. Kohus luges karistuasja hulka eelvangistuses viibitud aja. Mees peeti kahtlustatavana kinni 2018. aasta 8. detsembril. 

Pärnu maakohus mõistis Palult välja tapetud päästeametniku pereliikme varalise kahju nõude summas 3642 eurot ja mittevaralise kahju nõude 20 000 eurot. Kohus rahuldas ka teise kannatanu varalise ja mittevaralise kahju nõude kogusummas 10 234,84 eurot. Ühtlasi nõudis kohus Palult välja ka kannatanu esindaja tasu 8494,40 eurot ning mees peab tasuma ka menetluskulude kogusumma 22 071,40 eurot. 

Mis juhtus 2018. aasta 8. detsembri õhtul Kuressaare kesklinnas?

Traagilised sündmused rullusid lahti 2018. aasta 8. detsembril Kuressaare kesklinnas. „Uurimise käigus oleme kontrollinud mitut erinevat versiooni sellest, mis 8. detsembri öösel juhtus. Kogutud tõendid näitavad, et kella kahe paiku öösel ründas 33astane Jaan narkootikumide ja alkoholi mõju all esmalt pudeliga, seejärel käte ja jalgadega ning lõpuks noaga meest, kes seisis tänaval Kodulinna Lokaali ees, põhjustades kannatanule eluohtlikke vigastusi," rääkis ringkonnaprokurör Rainer Amur mullu Jaan Palule esitatud süüdistust kokku võttes.

"Umbes 20 minutit hiljem tekkis samal mehel Royal Gentelmen’s Club’i akna lõhkumise pärast sõnelus klubi omanikuga. Kui omaniku abikaasa püüdis konflikti lahendada, ründas süüdistatav teda esmalt rusika ning seejärel noaga. Kannatanu suri saadud vigastustesse sealsamas," lisas prokurör. 

Toona 33aastane Jaan peeti kinni 8. detsembri varahommikul. Esialgu peeti kinni ja võeti vahi alla ka süüdistatavaga kaasas olnud 31aastane mees, kuid uurimise käigus sai selgeks, et tema rünnakutes ei osalenud ning ta vabastati 20. detsembril.

Prokuratuur heidab süüdistatavale ette ka suures koguses narkootikumide ja laskemoona ebaseaduslikku käitlemist. „Möödunud aasta 23. septembril kontrollis politseipatrull Tallinnas pargitud sõidukit, mille juhikohal istus narkojoobe tunnustega mees. See mees oli süüdistatav ning tema autost leiti GHB-d ja metamfetamiini niisuguses koguses, millest piisanuks narkojoobe tekitamiseks ligi 40 inimesele. Peale selle leiti autost üle 200 tulirelva padruni,“ selgitas prokurör.

Millise "imelise hingega" mees oli Sulev Kallavuse, loe juba lähemalt SIIT.