Seisukoht

Seisukoht | See võitlus pole veel läbi 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 23. aprill 2020, 16:56
Jah, ikka neid numbreid, mis näitavad, kui palju on viimase ööpäeva jooksul uusi nakatunuid, kas jälle on keegi paraku ka viiruse põhjustatud haigusele alla vandunud.Foto: Andres Varustin
Me kõik jälgime neil päevil tähelepanelikumalt kui kunagi varem teatud numbreid. Jah, ikka neid, mis näitavad, kui palju on viimase ööpäeva jooksul uusi nakatunuid, kas jälle on keegi paraku ka viiruse põhjustatud haigusele alla vandunud.

Mõni päev annab lootust, et ehk on kõige hullem möödas, äkki hakkabki nüüd puhang vähemalt Eestis vaibuma ... aga siis järgmisel päeval on paraku jälle numbrid süngemad.

Iga positiivsema statistikaga päeva järel tuleb juurde inimesi, kes tunnevad, et nüüd on aeg piiranguid leevendada. Üha halvenev majanduslik olukord sunnib selleks jõuliselt takka.

Sel nädalal asutigi haiglates plaanilist ravi taastama ning on hakatud rääkima ka kaubanduskeskuste peatsest avamisest. Poliitik Valdo Randpere on selles kontekstis teraselt rõhutanud, et võitlus koroonaviirusega ei tohiks pikemas perspektiivis tappa rohkem kui viirus ise.

Teisalt on praegu selge, et see võitlus pole veel läbi. Nii otsustaski Tallinn jätkata koolides distantsõpet õppeaasta lõpuni. Paljudele peredele tähendab see üksjagu keerulist aega, kus normaalsest elurütmist ei saa kohe kuidagi rääkida. Et pealinn otsustas samas ära jätta ka kõik suvised linna korraldatavad suurüritused, viitab üheselt sellele, et esialgne lootus, et suvel oleme tagasi juba tavapärases elurütmis, ei täitu. Võitlus koroonaviirusega kujuneb esialgu arvatust tunduvalt pikemaks ja rängemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee