Viroloogia professor Irja Lutsar Foto: Aldo Luud
Johanna-Kadri Kuusk 23. aprill 2020 15:38
Neljapäeval toimus riigikogu sotsiaalkomisjonis istung, kus valitsust koroonakriisi asjus nõustava teadusnõukogu liikmed professor Krista Fischer ja professor Irja Lutsar andsid ülevaate viiruse leviku prognoosidest.

Sotsiaalkomisjoni esimehe Tõnis Mölderi sõnul on Eestis haiguse kõrgperiood seljatatud ning vaja on hakata koostama väljumisstrateegiat. „See strateegia peab olema konkreetne ja mõõdetav, andmaks võimaluse hinnata ohte ning tagasilööke. Kindlasti on siin oluline roll teadlastel ja ekspertidel, kes oskavad erinevaid leevendusmeetmeid hinnata ning arvestada väljumisstrateegia puhul maailma parimaid praktikaid,“ rääkis Mölder.

Sotsiaalkomisjoni aseesimees Helmen Kütt märkis, et kahe nädala eest toimunud esimene avalik istung kinnitas, et inimestele tähtsaid teemasid tasub ja peabki avalikult arutama. „Oleme tänulikud, et professorid Fischer ja Lutsar on oma suurele töömahule vaatamata leidnud mahti sotsiaalkomisjoni istungil osalemiseks ja me oleme kindlad, et kohtumisest kujuneb sama konstruktiivne arutelu nagu eelmisel korral,“ ütles Kütt.

Tartu Ülikooli matemaatilise statistika professor Krista Fischer ning Tartu Ülikooli bio- ja siirdemeditsiini instituudi professor Irja Lutsar kuuluvad valitsust koroonaviiruse asjus nõustavasse Covid-19 tõrje teadusnõukotta.

Kohtumisel osales ka Keemilise ja bioloogilise füüsika instituudi asedirektor Mario Kadastik.