Eesti uudised

Värske veebileht ägab suure koormuse all!

KES SAAB ROHKEM? Uues rakenduses võid enda palka võrrelda ametikaaslaste omaga 

Toimetas Helen Mihelson, 23. aprill 2020 15:12
Foto: Julia Vakina
Palgarakenduses saab vaadata ja võrrelda ligi 800 eri ameti mediaanpalku. Verivärske rakendus on sedavõrd popiks osutunud, et pärastlõunal ütleb veebileht ka pärast mitut katset vaid üht: „Kasutajatelimiit täis“.

Statistikaameti uues rakenduses on palgad visualiseeritud piirkondade ja maakondade kaupa. Võrrelda saab 110 erinevat ametirühma ja 799 eri ametit.

Rakendus on aga äratanud suurt huvi ja niisiis ei pruugigi interaktiivsetele andmetele esimese hooga ligi pääseda. Statistikaameti meediasuhete juht Kadri Kütt selgitas, et esialgu ongi rakenduse kasutamine piiratud ja korraga saab sees olla mõnisada inimest. Kütt soovitab huvilistel pärast esimest ebaõnnestunud katset 5–10 minuti pärast uuesti proovida.

Rakenduses kuvatakse registreeritud täisajaga töötajate brutopalga mediaan, mida tööandjad maksid 2019. aastal. Mediaanpalk näitab summat, millest rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ametis, maakonnas või piirkonnas ühepalju.

„Soovisime näidata rakenduses mediaanpalka, sest see annab tööturu olukorrast täpsema ja adekvaatsema pildi kui keskmine palk, millest enamasti räägitakse,“ ütles statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu.

„Rakendus võimaldab ettevõtjal hinnata tööturu olukorda ja võrrelda oma ettevõtte palgataset,“ lisas statistikaameti eksperimentaalstatistika juhtivanalüütik Kaja Sõstra.

Vaata uut rakendust SIIT!

Samal teemal

20.09.2019
Otto Oliver Olgo | Noore ja värske isana ajavad mind kõige rohkem närvi pangalaenud
15.07.2019
Millistel ametikohtadel on palk kõige rohkem kasvanud?
17.04.2019
Juhtkiri | Kas 300 000 vaest on paratamatus?

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee