Foto: Julia Vakina
Toimetas Helen Mihelson 23. aprill 2020 15:12
Palgarakenduses saab vaadata ja võrrelda ligi 800 eri ameti mediaanpalku. Verivärske rakendus on sedavõrd popiks osutunud, et pärastlõunal ütleb veebileht ka pärast mitut katset vaid üht: „Kasutajatelimiit täis“.

Statistikaameti uues rakenduses on palgad visualiseeritud piirkondade ja maakondade kaupa. Võrrelda saab 110 erinevat ametirühma ja 799 eri ametit.

Rakendus on aga äratanud suurt huvi ja niisiis ei pruugigi interaktiivsetele andmetele esimese hooga ligi pääseda. Statistikaameti meediasuhete juht Kadri Kütt selgitas, et esialgu ongi rakenduse kasutamine piiratud ja korraga saab sees olla mõnisada inimest. Kütt soovitab huvilistel pärast esimest ebaõnnestunud katset 5–10 minuti pärast uuesti proovida.

Rakenduses kuvatakse registreeritud täisajaga töötajate brutopalga mediaan, mida tööandjad maksid 2019. aastal. Mediaanpalk näitab summat, millest rohkem ja vähem teenivaid töötajaid on ametis, maakonnas või piirkonnas ühepalju.

„Soovisime näidata rakenduses mediaanpalka, sest see annab tööturu olukorrast täpsema ja adekvaatsema pildi kui keskmine palk, millest enamasti räägitakse,“ ütles statistikaameti andmeteadur Kadri Rootalu.

„Rakendus võimaldab ettevõtjal hinnata tööturu olukorda ja võrrelda oma ettevõtte palgataset,“ lisas statistikaameti eksperimentaalstatistika juhtivanalüütik Kaja Sõstra.

Vaata uut rakendust SIIT!