Maailm

Poola suurim rahvuspark on leekides, süütajaks olid tõenäoliselt kohalikud põllumehed 

Toimetas Aare Kartau, 23. aprill 2020 10:09
Põlengu kustutamiseks toodi kohale kopterid, kustutuslennukid ja sajad pritsimehed.Foto: EPA/Scanpix
Tulekahjud teevad Poola suurimas rahvuspargis tõsist hävitustööd. Ohus on nii kohalik taimestik kui ka loomastik, teatab BBC.

Biebrza rahvuspark asub Poola kirdeosas Valgevene piiri lähedal. See on tuntud turbarabade ja märgalade poolest, kus elab rikkalik loomastik. Nüüd on ligi 6000 hektarit Biebrza metsadest ja niitudest leekides – see on umbes 10% kogu pargi pindalast. 

Samal teemal

Sündmuskohale on saadetud sadu tuletõrjujaid, kes üritavad põlengut kontrolli alla saada, ent tugeva tuule najal levivad leegid kiirelt. Keskkonnaministeeriumi teatel põhjustasid tulekahju tõenäoliselt põllumehed, kes ebaseaduslikult kulu põletasid. Olukord on halb ka seetõttu, et Poolat on tabanud viimaste aastakümnete tõsisem põuaperiood.

„Praegu ei saa tulekahju ise süttida – käes pole suve keskpaik, seal pole kuumust ega torme. Ma ei tea milleks seda nimetada. Rumaluseks? Vastutustundetuseks?“ märkis rahvuspargi direktor Andrej Grygoruk. Teadaolevalt on igal aastal pargis mõni põleng toimunud, ent nii laiaulatuslikku pole aastaid nähtud. Pargi reisijuht Janina Agnieszka sõnul on tegemist tragöödiaga, mida pole võimalik kirjeldada. Ta kardab, et põlenguga tuleb lausa mitu kuud võidelda.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee