Foto: Rauno Vahtre
Toimetas Triinu Laan 22. aprill 2020 13:08
Tallinna linnavalitsus kinnitas lennujaama ja Vanasadamat ühendava trammiliini trassi. 

Ülemistele rajatava Rail Balticu terminali ja reisisadama vaheline ühendus toimub piki olemasolevat trammiliini kuni Gonsiori tänavani. Uus trammitee keerab Gonsiori tänavale ja pöörab seejärel Laikmaa tänavale, kus Viru Keskuse ja Tallinki hotelli vahele tuleb peatus.

Sealt liigub tramm otse Hobujaama tänavale, sealt üle Ahtri tänava Admiraliteedi basseini juurde, kuhu tuleb peatus. Sealt liigub tramm sadama A-terminali juurde, kuhu tuleb peatus. D-terminalist saavad reisijad trammipeatusesse üle rajatava silla. Sealt edasi keerab tramm Linnahalli juurde, kuhu tuleb ka peatus. Rannamäe juures ühineb tramm uuesti vana trammiteega.

Trammitee rajamine sadamasse on seotud Rail Balticu projektiga ning selle eesmärk on ühendada tulevane Rail Balticu Ülemiste terminal Tallinna Vanasadamaga.

Arvestades täna olemasolevat taristut, on abilinnapea Andrei Novikovi sõnul võimalik tagada ka ühendus Tallinna Lennujaama, Rail Balticu ja Vanasadama vahel. „Selleks on vajalik optimaalne trassikoridor, mis võimaldab maksimaalselt head ühenduskiirust ning avaldab minimaalset negatiivset mõju muule liiklusele ja linnakeskkonnale,“ rääkis Novikov.

Novikovi sõnul on uue trassitee lahendusel on kõige vähem potentsiaalseid maa-aluseid kommunikatsioonidega seotud takistusi.

Tänaseks on Tallinn koostanud projekteerimistingimused ning mais kuulutatakse välja eelprojekti hange pakkumiste esitamiseks. Trammitee projekteerimine algab 2021. aastal, ehitamine toimub 2022. ja 2023. aastal.

Trammitee ehituse maksumus on hinnanguliselt 15 kuni 20 miljonit eurot.