Eesti uudised

JÄRELVAADATAV | Tehnikaülikooli rektorikandidaatide esimene debatt keskendub tudengitele 

Toimetas Helen Mihelson, 22. aprill 2020 14:19
Tehnikaülikooli praegune rektor Jaak Aaviksoo.Foto: Heiko Kruusi
Täna kell 15 peavad kolm rektorikandidaati esimese debati, mis keskendub eeskätt tudengeid puudutavatele teemadele.

TalTechi rektoriks kandideerivad ametisolev rektor akadeemik Jaak Aaviksoo, tehnikaülikooli ehituse-ja arhitektuuri instituudi direktor akadeemik Jarek Kurnitski ning Tallinna Ülikooli praegune rektor professor Tiit Land.

Debatti korraldab TalTechi üliõpilaskond, seda modereerib kauaaegne tudengiaktivist ning tehnikaülikooli magistrant Martin Malm.

Samal teemal

TalTechi üliõpilaskonna esimees Sten Ärm kinnitas debati eel, et tudengitel on võimalus ja kohustus olla kriitiline ning küsida kandidaatidelt julgeid küsimusi: „Kindlasti on see väga oluline põhjus, miks tudengite korraldatud debatti jälgida.”

Ärm lisas, et arutluse alla tulevad just tehnikaülikooli tudengitele tähtsad teemad: räägitakse kõrghariduse rahastamisest, kindlasti tuleb kõneks ka TalTechi brändi küsimus ja ülikooli rahvusvahelistumine.

„Praegu on tõusnud üldisema teemana üles ka Tartu Ülikooli näitel anonüümse tagasiside andmise küsimused, seega ei jäta ka meie neid puutumata. Meie jaoks on oluline tudengielu ja -organisatsioonide toetamine, sest üliõpilaste eneseteostus ka väljaspool akadeemilist õppetööd on väga oluline,“ sõnas Ärm.

TalTechi üliõpilasesinduse turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Robert Hein rõhutas, et rektorikandidaatide debatte tudengitele on ka varem korraldatud, kuid online-formaadis tehakse seda esmakordselt, seda muidugi tingitult ka riigis kehtivast eriolukorrast.

Tehnikaülikooli nõukogu valib uue rektori 18. mail. Uus rektor astub ametisse 1. septembril.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee