Eesti uudised

VIDEO | ERIOLUKORRA UUDISED: Tallinn on murekoht, minister Aas tahab kaubanduskeskused avada mai alguses (1)

Johanna-Kadri Kuusk, 22. aprill 2020 11:57
Minister Taavi AasFoto: Youtube/ValitsuseUudised
Igapäevasel asutusteülesel pressikonverentsil on kolmapäeval kohal terviseameti kriisistaabi meditsiinijuht ja PERHi erakorralise meditsiini ülemarst-keskuse juhataja dr Arkadi Popov, Eesti Perearstide Seltsi juhatuse liige dr Karmen Joller ning majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas. Teemad on hetkeolukord ja testimine, plaanilise ravi ja arsti vastuvõttude järk-järgulise taastumise korraldus ning piirangud kaubanduskeskustes. 

 

Terviseamet: Tallinn on murekoht

Samal teemal

Popov teatas alustuseks, et terviseameti jaoks on üks teravam teema plaanilise ravi taastamine. Popov tõi välja, et üks murekoht on ka Tallinna regioon, kus on positiivseid teste hakanud rohkem tulema. „Näeme, et aktiivsus on tänavatel päris suur, liiklust on ka palju. Me ei räägi sellest, et meie meetmed pole nii karmid kui varem, me räägime ainult plaanilise ravi taastamisest. Mul on suur palve Eesti rahvale ja Tallinna elanikele, et palun olge ettevaatlikumad,“ sõnas ta.

Perearstid: palun minge arsti juurde

Perearstide esindaja Karmen Joller teatas, et eriolukorras on nad viinud oma tegevuse võimalikult palju kaugtööle. „Tahan toonitada, et inimesed, kellel on väga vaja, tohivad tulla perearstikeskusesse. See on vaja lihtsalt eelnevalt kokku leppida. Meie soov on, et inimesed ei jõuaks arstide juurde liiga hilja. Meil on olnud juhtumeid, kus oleme pidanud inimesi pikalt veenma, et nad arsti juurde läheks.“

Aas: leevendused tulevad vaid siis, kui oleme mõistlikud

Minister Taavi Aas tunnistas, et kõik soovivad teada saada, millal piirangud leebuvad. „Meie soov on, et Eesti majandus tuleks sellest kriisist võimalikult tervelt välja. Loodame, et senine positiivne trend jätkub. Minu soov on, et kaubanduskeskused avataks mai alguses. Kuid see on kõik meie endi kätes ja sellepärast on oluline, et kõik peaks piirangutest kinni. Kui olukord ei parane, siis ei ava me ühtegi kaubanduskeskust,“ sõnas ta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee