Maailm

ÜRO toiduprogrammi juht: maailma ohustab pandeemia tõttu piibellike mõõtmetega näljahäda 

Toimetas Aare Kartau, 22. aprill 2020 10:34
WFP juht David Beasley kardab, et peagi saabub suur näljahäda.Foto: Imago/Scanpix
ÜRO toiduabiga tegeleva allorganisatsiooni juht hoiatas, et koroonakriis võib maailmas põhjustada laiaulatusliku näljahäda.

ÜRO alla kuuluva Maailma Toiduprogrammi (WFP) juht David Beasley ütles, et katastroofi vältimiseks on vaja kiiret tegutsemist, vahendab BBC. Äsja esitatud aruande kohaselt võib nälja all kannatavate inimeste arv kasvada 135 miljonilt enam kui 250 miljonile. WFP hinnangul on eriti ohustatud kümme riiki, mida mõjutavad muuhulgas ka sisekonfliktid, majanduskriis ja kliimamuutused. Nendeks on Jeemen, Kongo DV, Afganistan, Venezuela, Etioopia, Lõuna-Sudaan, Sudaan, Süüria, Nigeeria ja Haiti. 

Juba enne pandeemiat tabasid Ida-Aafrika ja Lõuna-Aasia riike toidupuudust põhjustanud tõsised probleemid – põud ja aastakümnete suurim kahjurite levik. Videokonverentsi ajal ÜRO Julgeolekunõukogu poole pöördudes teatas Beasley, et maailm peab tegutsema targalt ja kiiresti. „Meid võib vaid mõne kuu jooksul tabada mitu piibellike mõõtmetega näljahäda. Tõsiasi on see, et aeg pole meie poolel,“ hoiatas WFP juht. Ta teatas siiski lootusrikkalt, et ÜRO suudab teadmistepagasi ja partnerluse abil koostada meeskonnad ja programmid, mis on vajalikud selleks, et COVID-19 pandeemia ei muutuks toidukriisi katastroofiks.

Äsja ka ise COVID-19 läbi põdenud Beasley mainis, et lähenevate kuude jooksul võib nälga surra 30 miljonit inimest või isegi rohkemgi, kui ÜRO ei taga abivajajatele rahalist toetust või toiduabi. Siiski nõuab ka otsene võitlus koroonakriisi vastu palju ressursse ning abistamine võib osutuda keeruliseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee