Krimi

Tartus puistas vargajõuk loomade varjupaika 

Arvo Uustalu, 21. aprill 2020 22:25
VARGAD: Koerte varjupaiku puistav bande Tartus tegutsemas.Foto: turvakaamera kaader
Ööl vastu teisipäeva kella nelja ajal purustas vargabande Tartu koduta loomade varjupaiga kontorihoone akna, ööl vastu eelmist neljapäeva ründas ilmselt sama punt varjupaika Valgas.

Mõlemal korral jäid pätid turvakaamerate vaatevälja ning seetõttu on Tartu varjupaiga projektijuht Kirke Roosaar kindel, et tegu on sama vargabandega. „Isegi samad riided olid seljas. Ühel oli seljas ka eriti silmatorkav jope, milliseid kohtab väga harva. Kolm meest tulid kontorihoone juurde ja hakkasid plastakent lahti kangutama. Aga aken ei avanenud ka raudkangiga,“ räägib ta. Kurjategijad viskasid viimaks aknasse kivi, mispeale käivitus varjupaiga häiresüsteem ning pätid lasid jalga. 

AKNATA: Tartu varjupaiga lõhutud akna ees on praegu vineeritahvel.Foto: Aldo Luud

Valgas õnnestus varastel kontoriruumi pääseda ja saagiks saadi sadakond eurot. Valga varjupaiga juhataja Jana Juhkam ütles, et vargad olid arvatavasti kontoris varem sees käinud. Roosaar ütles, et Tartus kutsumata külalised kohalikke olusid ei tundnud.

Pättidel olnuks kontorihoonesse uksest sisenemine veelgi keerulisem, sest tegu on metalluksega. „Valgas jäi kaamerasse küll neli inimest, meil kolm, aga üks varas võis ka autos oodata. Isegi põlevate tuledega auto jäi turvakaamerasse,“ räägib Roosaar.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee