Eesti uudised

Nordica küsib riigiabi üle 20 miljoni euro, LOT panustada ei taha (2)

Toimetas Merilyn Närep, 21. aprill 2020 21:15
Nordica lennukFoto: Tiina Kõrtsini
Nordica lennundusgrupp küsib riigilt abipaketina üle 20 miljoni eurot, millest kuni pool läheks osakapitali tõstmiseks. Riigiettevõtte strateegiline partner LOT sellest omakorda poolt enda kanda võtta ei soovi, mistõttu seisab Eestil ees ilmselt Poola ettevõtte osaluse väljaostmine.

Kuna riigiettevõtte strateegiline partner on Poola lennuettevõte LOT, peaks aktsiakapitali panustama mõlemad partnerid võrdselt ehk poolakatelt oodatakse kuni viie miljoni eurost rahasüsti, vahendab ERRi uudisportaal.

Samal teemal

"LOT-ilt ei ole me mitte mingisugust abi saanud ega ei ole ka saamas. Peale seda, kui hakkas probleem pihta, siis nad, viidates force majeure'ile, teatasid nad kõikide oma tellitavate lendude lõpetamisest ja on andnud vihje, et nad selle aasta lõpuni neid ei soovi ja meie ettepanekule suurendada ühiselt osanike poolt osakapitali Regional Jetis, viies selle seadusega nõutud tasemele, nad on vastanud eitavalt," kommenteeris Nordic Aviation Group AS-i juhatuse liige Erki Urva.

"Me arutame praegu erinevaid variante oma ettevõttes, nii et selle nädala lõpuni mul teile mingit uudist anda ei ole," ütles LOT-i kommunikatsioonijuht Michal Czernicki ERR-ile, keeldudes sisulistest kommentaaridest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee