Maailm

KOROONARAHU? Lõuna-Aafrika jõugud leppisid viirusega võitlemiseks ära 

Toimetas Juhan Mellik, 21. aprill 2020 18:06
NARKOTIKUMIDE ASEMEL! Lõuna-Aafrikas aitavad ka kurjategijad nüüd rahvale toitu jagada. Foto: EPA/Scanpix
Vähemalt Lõuna-Aafrikas on koroonapandeemia toonud endaga kaasa ka mingisugust kasu: muidu üksteisega sõjajalal narkojõugud lõpetasid ajutiselt vaenu, et kohale jõuaksid puudust kannatajatele mõeldud toidupakid.

Lahenduse mõtles välja Kaplinnas hiigelkoguduse pastor Andie Steel-Smith, kes sai koroonakriisi puhkedes telefonikõned kahelt jõugujuhilt isiklikult.

„Nad ütlesid: Andie, me pole sult kunagi midagi palunud, aga me nälgime,“ rääkis vaimulik BBCle. „Ja siis ma mõtlesin, et kui need tüübid on toiduahela tipus ja nad nälgivad, siis ülejäänud kogukonda ootavad tõsiselt rasked ajad.“

Statistika järgi püsib Lõuna-Aafrika tavaliselt maailmajao riikide seas vägivaldse kuritegevuse poolest esirinnas – kuid pärast viiruse saabumist on jäänud hulgaliselt vähemaks nii mõrvasid, rööve kui muid roimasid.

Osad analüütikud väidavad, et erinevaid narkoparuneid ühendav Nõukogu leppis kokku ajutises vaherahus ning tänu sellele hakkasid üheskoos tööle kurjategijad, kes tavapärasel ajal tegeleksid hoopis üksteise mahanottimisega.

Võimud usuvad, et pigem on haiguse ajal lihtsalt vähenenud nõudlus nii alkoholi kui uimastite järele.

Samas pole sugugi kindel, mis saab pärast koroonakriisi lõppu. „Võib-olla hakkab sõda uuesti pihta, aga ma usun Jumalasse,“ ütleb üks jõuguliige.

Lõuna-Aafrikas neljandat nädalat kehtiv karantiiniolukord on üks karmimaid maailmas. Inimesed ei tohi astuda kodust välja isegi trenniks värskes õhus. Samuti on keelatud müük alkoholile ja tubakale.

Samal teemal

21.04.2020
PULK NINNA! Ameerika laseb turule esimese koduse koroonatesti
21.04.2020
VIDEO | KOLM HAIGLAT KAHE NÄDALAGA: Kasahstani kangelaslik võitlus koroona vastu
21.04.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 2,5 miljoni diagnoositud nakatunu, 171 000 surma ja 658 000 tervenenu. Itaalias vähenes aktiivsete juhtumite arv

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee