Maailm

Myanmaris tapeti koroonaproove transportinud WHO töötaja 

Toimetas Aare Kartau, 21. aprill 2020 13:45
Myanmari Punase Risti töötajad hukkunud autojuhi surnukehaga.Foto: EPA/Scanpix
ÜRO teatas teisipäeval, et Lääne-Rakhine osariigis koroonaviiruse proove transportinud Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) sõidukit rünnati ja selle juht hukkus.

Kohaliku teabeministeeriumi teatel sattus ÜRO märgistusega sõiduk esmaspäeval Minbya alevikus mässuliste püssitule alla. Organisatsiooni Myanmari kontori sõnul suundus sõiduk Sittwest Yangoni, vedades tervishoiu- ja spordiministeeriumi heaks COVID-19 proove. Autot juhtinud Pyae Sone Win Maung suri sündmuspaigal, vahendab Reuters. Veel sai vigastada üks tervishoiutöötaja, keda ravitakse haiglas. 

Hukkunud autojuhi isa sõnul oli poeg WHOs kolm aastat töötanud. „Mu süda on murtud. Püüan end rahustada, kinnitades endale, et ta suri eesliinil oma kohust täites. Ta läks sinna keset võitlusi, kui paljud seda teha ei julgenud,“ rääkis isa Htay Win Maung.

Myanmari sõjavägi ega ka Arakani Armee (AA) rünnaku eest vastutust ei võtnud, vaid süüdistasid hoopis teineteist. Arakani mässulised, kes soovivad riigi lääneregioonile suuremat iseseisvust, on kindlad, et rünnaku taga olid valitsusväed. „Miks sõjavägi neid tulistaks? Nad töötavad meie ja kogu riigi heaks,“ sõnas sõjaväe kõneisik kindralmajor Tun Tun Nyi. Valitsusväed ja Arakani mässulised on juba üle aasta ägedat võitlust pidanud, ent kokkupõrked on viimasel ajal eriti intensiivseks muutunud.

Paljud välisriigid on kutsunud üles Rakhine piirkonnas sõjategevust lõpetama, kuna see tekitab raskusi kogukondadele, kes on niigi pandeemia ees haavatavad. Arakani Armee soovis kehtestada haiguspuhangu tõttu aprillis ühe kuu pikkust relvarahu, ent valitsusväed lükkasid ettepaneku tagasi, kuna varem nende endi algatatud vaherahu jäi mässuliste tähelepanuta.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee