Õllesõprade kurvastuseks Oktoberfesti tänavu ei toimu.Foto: Reuters/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 21. aprill 2020 11:03
Baieri liidumaa peaminister kinnitas, et 19. septembril algama pidanud õllefestival Oktoberfest jääb sel aastal ära, vahendab Deutsche Welle. 

COVID-19 pandeemia on tekitanud kogu maailmas enneolematu sündmuste tühistamise laine. Massiliselt jäetakse ära üritusi muusikafestivalidest spordisündmusteni. Erandiks pole ka Saksamaa kuulus õllefestival Oktoberfest, mis meelitab igal aastal Münchenisse 6 miljonit inimest. Selle aasta pidustused, mis on järjekorras 187., pidid startima 19. septembril ning kestma 4. oktoobrini.

Saksamaa viimased karantiinimeetmed hõlmavad suurürituste korraldamise keeldu 31. augustini. Kuigi Oktoberfest oleks pidanud algama pärast seda perioodi septembris, teatas Baieri liidumaa peaminister Markus Söder teisipäeval, et festivali sel aastal ei toimu.

„Praegusele olukorrale tuginedes ei suuda ma ette kujutada, et nii suur sündmus oleks sel ajal võimalik,“ sõnas Söder ning lisas, et tegi otsuse kooskõlas Müncheni linnapeaga.

Kaks nädalat tagasi levis Oktoberfestil osalevate kauplejate seas idee korraldada mini-Oktoberfest, mis oleks avatud vaid Müncheni ning linna ümbritseva piirkonna kohalikele elanikele. Müncheni linnaametnikud ei nõustunud plaaniga ning lükkasid selle tagasi.