Maailm

Soome haridusminister loodab, et esimesena leevendatakse piiranguid koolides 

Toimetas Aare Kartau, 21. aprill 2020 10:32
Soome haridusminister Li Andersson.Foto: EPA/Scanpix
Soome haridusminister Li Andersson loodab, et koroonaviirusega seotud piirangud kaotatakse esmalt koolides. Siiski usub ta, et kogunemiskeelde pikendatakse ning need ei pruugi lõppeda ka suvel.

Teisipäeval YLE raadiokanalis antud intervjuus rääkis Andersson, et teistes Euroopa riikides on üldjoontes piirangute leevendamine alguse saanud koolidest. Haridusminister rõhutas, et esmalt peab valitsus saama olukorrast siiski selge pildi ning kokku leppima, millal on võimalik Soome piiranguid lõdvendada.

Põhjamaadest on Taani ja Norra juba otsustanud piirangud kaotada. Norra avab esmalt lasteaiad ning Taanis juba avati mõned koolid ja lasteaiad eelmisel nädalal. Anderssoni sõnul saab Soome valitsus Taani ja Norra näidete põhjal kasulikku teavet selle kohta, kuidas piirangute kõrvaldamine mõjutab viiruse levikut. Haridusministri sõnul seisneb koolipiirangute leevendamisel suurim küsimus selles, kas on võimalik, et väike osa õpilasi saab viimastel koolinädalatel kontaktõppe juurde tagasi tulla või jäävad nad suveni distantsõppele.

Soome valitsuse praeguste eeskirjade kohaselt jätkub kaugõpe 13. maini. 1.-3. eriklasside õpilastel on juba praegu soovi korral kontaktõpet kasutada, ent valitus on palunud selliste laste perekondadel distantsõppega jätkata, kui see on vähegi võimalik. 

Kogunemispiirangud võivad aga suvel jätkuda, mistõttu on paljude sündmuste toimumine kahtluse alla seatud. Haridus- ja kultuuriministeerium valmistab ette otsust, mis peaks looma selgust suviste avalike ürituste toimumisest. Hetkel püsivad kogunemispiirangud mai keskpaigani, ent Anderssoni arvates on tõenäoline, et neid pikendatakse. Selle realiseerudes tuleb ministri sõnul leida lahendus võimalike kahjude hüvitamiseks ärajäävate ürituste korraldajatele.

Samal teemal

22.04.2020
SOOME MASKIFIASKO: politsei vahistas haisvaid maske müünud ärika