Alasi tänaval asuv kodutute öömaja märtsis.Foto: Mari Luud
Toimetas Kristjan Väli 20. aprill 2020 19:14
Alasi tänava kodutute öömaja on veel vähemalt kaks nädalat karantiinis, sest tänaseks on 17 kliendi koroonatest osutunud positiivseks. Ühtekokku viibib praegu öömajas 30 klienti.

Tallinna sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonda kureeriva abilinnapea Betina Beškina sõnul teeb olukorra murelikuks ja keeruliseks asjaolu, et positiivse testi tulemuse saanutest ei esine ühtegi haigusele viitavat sümptomit. „Kindlasti viime karantiini lõpus koostöös Terviseametiga läbi uue testimise. Me lõpetame öömajas karantiini üksnes siis, kui oleme sada protsenti veendunud, et inimesed on terved,“ märkis Beškina.

Alasi tänava kodutute öömaja läks karantiini 4. aprillil, kui ühe kliendi koroonatest osutus positiivseks. Seejärel isoleeriti koheselt kõik öömaja kliendid. Kõigile öömaja klientidele on tagatud toitlustus ja turvafirma kindlustab ka ööpäevaringse valve.

Abilinnapea sõnul ükski öömajateenust vajav abivajaja Alasi tänava öömaja karantiini tõttu öömajata ei jää, sest tervetele klientidele korraldame majutusvõimaluse teisel aadressil.

Põhja-Tallinnas Alasi tänava öömajas osutab teenust linna lepingupartner Tallinna Hoolekande Keskus.