Seisukoht

Seisukoht | Palun koroonateemadel sõna võtta ainult asjatundjatel (2)

Mihkel Talivee, spordireporter, 20. aprill 2020, 18:49
Foto: Aldo Luud
Olen märganud, et hästi palju võetakse sõna teemal, millal pannakse koroonaviiruse levikule piir ning millal on võimalik normaalse elu juurde naasta. Leian, et see on mõttetu ja jabur, sest nagu aeg on näidanud, teame viiruse iseloomu ja leviku kohta endiselt väga vähe.

Kui see jaanuaris tuvastati, oldi suuresti arvamusel, et küllap see ei levi Hiinast väljapoole. Ning isegi kui peaks nii minema, siis vaevalt see endast Eesti elanikele suurt ohtu kujutaks, sest arvud polnud ju hirmuäratavad. Nüüdseks on aga pea kogu maailm karantiinis ning oodatakse ja loodetakse pikisilmi, et koroonaviirus ära kaoks. Siiski näib, et üldiselt leitakse – suveks on probleem lahenenud.

Praegu on liiga vara hellitada lootust, et selleks ajaks võiks kõik normaliseeruda. Endiselt pole ju selge, kuidas viirusest jagu saada. Tõenäoliselt ei kao see ise ära. Kuid kohe kindlasti pole ma nii pädev, et seda adekvaatselt oletada. Millel siis tavainimeste hinnangud põhinevad? Arvamusel või sisetundel? Tõsi on see, et keegi ei oska viiruse kulgu ennustada ning nagu eriolukord on (korduvalt) näidanud, on tihtilugu ennatlik mingeid järeldusi teha. Kui sa pole just vastava valdkonna spetsialist, siis ei ole ilmselt kuigi tark tegu kuulutada enesekindlalt, millal saab taas elu täiel rinnal nautida.

Ma ei pea silmas seda, kui inimesed on üksteise pärast mures ning proovivad anda oma panust, et viiruse levikut tõkestada. Soovitused püsida kodus ja vältida kontakte, pesta käsi ja nii edasi on aga kindlasti teretulnud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee