Eesti uudised

Saaremaa vallavanem Madis Kallas astub ametist tagasi: võtan poliitilise vastutuse (8)

Toimetas Triinu Laan, 20. aprill 2020 14:30
Foto: Martin Ahven
Saaremaa vallavanem Madis Kallas teatas valla Facebooki lehel, et võtab koroonakriisi tõttu poliitilise vastutuse ja astub maikuus vallavanema kohalt tagasi, et taastada vallavalitsuse töörahu. 

Kallas viitas, et on kriisi algusest peale öelnud, et tuleb poliitilise vastutuse küsimuse juurde niipea kui kriisi raskuskese on ületatud ja saavutatud teatav stabiilsus.

Samal teemal

Madis Kallas märkis, et COVID-19 leviku tõttu on viimane pea poolteist kuud Saaremaa, aga ka kogu Eesti ja maailma vaatest olnud väga keeruline aeg ning samal ajal on käinud ka võimalike süüdlaste otsimine. „Ma ei otsi süüdlasi ja ei soovi kedagi süüdistada. Kõik otsused, mis erinevate inimeste poolt langetati, olid tehtud selle hetke teadmiste põhjal. Meile laekunud infole tuginedes kujundas oma seisukoha ka vallavalitsus,“ viitas Kallas märtsi alguses korraldatud suurürituste lubamisele.

„Täna ajas tagasi vaadates on väga selgelt näha, et meile antud sisendid olid ekslikud. Vallavalitsuse juhina ei suutnud ma sel ajahetkel olukorda piisavalt kriitiliselt hinnata ega saadud infot ümber lükata. Seepärast on õige, et ma lahkun vallavanema ametist. Nii saab Saaremaa vallavalitsus tagasi töörahu, mille tagamine oleks minu jätkamisel keeruline,“ võttis Kallas oma otsuse tagamaad kokku.

„Meie tervishoiu- ja sotsiaalsüsteem on pandud proovile, suures osas ettevõtlusest on käimas tõsised võitlused ja selles kriisis ei ole inimesi, keda tänane olukord ei puudutaks. Kahjuks on Saaremaa saanud sellel perioodil valusamalt kannatada kui mõni teine piirkond Eestis. Samas on meie kogukond selle kriisi ajal näidanud üles väga suurt ühtehoidmist ja Saaremaa eest ühiselt seismist. Nii on olnud see kõigil tasanditel ja kõigis eluvaldkondades,“ tõdes Kallas. Ta lisas, et saarlaste koostöös on olukord lahenenud oluliselt paremini, kui esialgu prognoositi ja nüüdseks on päevakorral kriisist väljumise kavandamine. „Ometi peame olema jätkuvalt tähelepanelikud, et hoida ära uut viirusepuhangut,“ toonitas ta.

Madis Kallas avaldas lootust, et vallavolikogu maikuu istungiks on valitsuse uus koosseis koalitsiooni poolt paigas. „Hetkel need läbirääkimised alles algasid ja vallavanema kandidaatide nimede avaldamine on praegu veel ennatlik.“

Uue vallavanema ametisse nimetamiseni jätkab Kallas vallavalitsuse töö ja kriisikomisjoni juhtimist. „Kindlasti olen edaspidi valla tegemistel igati toeks ja abiks läbi vallavolikogu liikmelisuse,“ viitas Kallas valmisolekule naasta volikogu liikme kohale.

Samal teemal

18.04.2020
Saaremaa ettevõtjad soovivad pääsu mandrile: koroonaviirus on levinud üle Eesti ja liikumispiirangud ei täida enam nii olulist rolli
18.04.2020
Saaremaa vallavanem: maskide kandmine on siseruumides kohustuslik, kuid iga inimene vastutab ise
17.04.2020
Saaremaa kriisikomisjon tahtis näomaski kandmise kohustuslikuks teha
18.03.2020
Koroonaviirusesse nakatus ka Saaremaa vallavanem