Maailm

Oxfordi ülikool: sügiseks on meil vaktsiin!  (1)

Ohtuleht.ee, 19. aprill 2020 19:25
Remdesivir, mida pakutakse koroonaviiruse raviks. Foto: AFP/Scanpix
Oxfordi ülikooli uurimisühma juht professor Sir John Bell kinnitas, et nende loodud krooniviiruse vaktsiini inimkatsed algavad sel nädalal.

Nendega loodetakse valmis saada augusti lõpuks ja rahuldava tulemuse korral võiks vaktsiini tootmine alata. „Kuid seejärel tuleb suurim raskus: kuidas leida ettevõte, kes suudab lühikese ajaga toota mitu miljardit vaktsiinidoosi,“ kurtis professor.

Remdesivir aitas Ebola vastu, alistab ka viiruse?

Sadu viirusehaigeid ravinud New Yorgi arst Cameron Kyle-Sidell ütles ajakirjanikele, et ventilaatorid on sisuliselt surmalõks: nende all sureb 70–80 protsenti haigetest.

"Covid-19 ei ole kopsupõletik ja seda tuleb ravida teisiti. Ka hapnikku tuleb anda hingamisraskuste korral tavalisel moel läbi maski. Sel kombel õnnestus päästa ka peaminister Boris Johnsoni elu," vihjab Mail on Sunday.

Ühe lahendusena pakutakse välja ravimit Remdesivirit. Chicago ülikoolis 125 haigega tehtud katse (113 neist olid mitmesugused kaasnevad tõved) oli edukas: juba nädalaga paranes enamiku seisund ja katse lõppedes suri ainult kaks.

Meedikud hoiatavad küll, et Remdesiviri kasust ei saa selle ega ka mõne teise katse puhul veel rääkida: tervenenud ja haiglast välja pääsenud inimesi tuleb veel pikka aega jälgida.

Samal teemal

19.03.2020
Lukašenka: meie tegime Covid-19 alistamiseks õige valiku
19.03.2020
MAAILM MURES: möllab sõda krooniviirusega, aga kes maksab arved?
19.03.2020
Saja-aastane veteran kogub tervishoiule miljoneid