Aleksandr LukašenkaFoto: Reuters/Scanpix
Ohtuleht.ee 19. aprill 2020 20:23
Valgevene president Aleksandr Lukašenka kõneles eile õigeusu lihavõttepühapäeval pärast jumalateenistust Minski lähedal maapiirkonnas, rõhutades, et tema meelest tegi Valgevene õige valiku, kui jättis kehtestamata ranged piirangud, nagu on teistes Euroopa riikides. 

Vähemalt siiani näib, et talitasime õigesti. Eks näis, mis edaspidi saab,“ märkis Lukašenka, kes ei hakanud keelama ka jumalateenistusi pühade ajal.

„Muidugi on vastuvoolu minna raske, kuid näeme, et nood riigid, kes meid kritiseerisid, peavad nüüd hädas olles alustama piirangute leevendamist ajal, mil neil surevad sajad inimesed päevas. Miks siis oli vaja karantiine kehtestada?“ küsis Lukašenka.

Viiruse tõttu on Valgevenes 19. aprilli seisuga surnud 47 inimest, haigestunuid on 5000 ringis.

Itaalia paneb pagulased karantiini autopraamile

Itaalia kaudu Euroopasse pürginud 182 pagulast, kelle tõid Vahemerelt ära vabatahtlike päästelaevad Alan Kurdi ja Aita Mari, pandi pärast testimist kahenädalasse karantiini Sitsiilia ranniku lähedale ankurdatud 180meetrisele tuhande kajutipaigaga autopraamile Rubattino, kus nende eest hoolitseb Punase Risti 22 vabatahtlikku. Karantiini lõppedes jaotatakse pagulased Euroopa eri riikide vahel.