Maailm

Inglismaa koroonapiiranguid veel leevendada ei kavatse 

Toimetas Reti Jõerand, 19. aprill 2020 18:36
"Kui meil on teavet ja andmeid, mis võimaldavad meil enesekindlalt neid piiranguid leevendada, siis teeme seda. Kuid hetkel vastavad andmed puuduvad," ütles valitsuskabineti minister Michael Gove.Foto: Pixabay
Pühapäeval ütles valitsuskabineti minister Michael Gove, et valitsus teeb koroonapiirangute  leevendamiseks tasakaalustatud otsuse, vahendab BBC.

"Valitsusel pole veel kindlat informatsiooni, mis näitaks, et oleks ohutu piirangutest loobuda", ütles Gove BBC Andrew Marr Show'le. 

Sunday Timesi teatel võidakse koolid taasavada juba 11. mail. Gove aga ütles, et kuna vastavat otsust ei ole veel vastu võetud, siis on see info vale.

Ta ütles: "Kui meil on teavet ja andmeid, mis võimaldavad meil enesekindlalt neid piiranguid leevendada, siis teeme seda. Kuid hetkel vastavad andmed puuduvad."

Gove ütles ka, et kuigi valitsus investeerib vaktsiini võimalikult kiiresse hankimisse, ei saa olla kindel, millal see valmis saab.

Minister Nicola Sturgeon on eitanud väiteid, et sulgemispiirangud võiksid alates järgmisest kuust olla tühistatud. Ta lisas, et kõik otsused peavad olema kindlalt rajatud ja mitte enneaegsed.