Maailm

ÜRO hoiatas: kui Aafrikast saab koroonaviiruse uus epitsenter, võib see nõuda üle 3 miljoni inimelu (1)

Toimetas Mihkel Talivee, 19. aprill 2020 13:52
Aafrika suurim linn, Nigeerias asuv Lagos.Foto: AFP/Scanpix
ÜRO hoiatas, et kui Aafrikast peaks saama koroonaviiruse uus epitsenter, võib selle tagajärjel hukkuda kuni 3,3 miljonit inimest. Viirus võib levida üle terve maailmajao, nakatades pea kõik 1,2 miljardit elanikku.

Hetkel on küll Aafrikas nakatunuid kõigest ligi 20 000 ja surmasid pisut üle 1000, kuid eeldatakse, et need arvud suurenevad järgmiste kuude jooksul märgatavalt. 

ÜRO Aafrika Majandoskomisjoni teatel on oht, et viirusesse nakatuvad pea kõik elanikud, kui vajalikke rangeid piiranguid ei kehtestata.

Muret on valmistanud ka mitmete Aafrika riikide tervisesüsteemide valmisolek patsientide ravimiseks. 

ÜRO teadaande põhjal võib viirusepuhang nõuda Aafrikas 300 000 kuni 3,3 miljonit inimelu. 

Oma jälje jätab see ka majandusele, millega paljud riigid niigi raskustes on. Hinnanguliselt võib selle lõppedes olla äärmises vaesuses ehk elada vähem kui 1,90 dollariga päevas veel 27 miljonit inimest.

Kui märksa rangemaid piirangid koheselt ei rakendata, võib nakatunute arv kiiresti jõuda 122 miljonini. Paljudes Aafrika riikides on mõned meetmed küll juba kasutusel, kuid usutakse, et viirus pole veel hoogu üles võtnud. Lõuna-Aafrika Vabariigi terviseminster kirjeldas praegust olukorda kui vaikust enne tormi. 

Samal teemal

17.03.2020
WHO: Aafrikast võib saada viirusepuhangu uus epitsenter