airBalticu lennuk Riia lennujaamas.Foto: Reuters/Scanpix
Maailm
19. aprill 2020 11:26

AirBaltic kavatseb lendudega jätkata maikuus

AirBalticu juht Martin Gauss teatas, et lennufirma kavatseb lendudega taas alustada maikuus. Tõsi, ametlikku kuupäeva selleks pole paika pandud.

Küll aga on tehtud plaanid, kui mahukalt ning millistel marsruutidel lennuliiklus avada. "Esimesel nädalal opereerime viie lennukiga ning maksimaalselt 12 meile kõige tähtsama sihtkohaga," lausus Gauss intervjuus Soome ringhäälingule Yle.

Iga nädalaga plaanitakse lisada ühe lennuki, taastades samal ajal mõningaid sihtkohti. Kui piirangutest on võimalik suvel loobuda, loodab airBaltic, et aasta lõpuks õnnestub neil taastada pea 60% koroonakriisile eelnenud lendudest. Selleks, et lennuliiklus täielikult taastada, võtab aga aega ligi kaks aastat.

"2022. aastal saame samas seisus lennuvõrgustiku kui see oli enne kriisi," lisas Gauss.

Hetkeseisuga on umbes 85% Euroopa lendudest tühistatud. Näiteks maailmajao suurim lennufirma Ryanair on oma lendudest pidanud ära jätma 96%, Finnair ja SAS aga 92%.

Rahvusvahelise Lennutranspordi Ühenduse (IATA) hinnangul võib kuluda paar aastat, enne kui lennuliiklus kriisieelsele tasemele taastatakse. Tuleb valmistuda piiranguteks, mis võivad kesta veel kaua. Eriti mandritevaheliste lendude seisukohalt, et vältida uue koroonaviiruse laine tulekut Euroopasse.