Eesti uudised

Terviseamet: ööpäevaga lisandus 16 positiivset COVID-19 analüüsi, suri kaks nakatunut (8)

LISA KOMMENTAAR

Kogu info põhjal: 19. aprill 2020 13:43
olen üha enam veendunud, et "Rootsi tee" on ainuõige. See covid-19 tuli, et jääda. Mõttetu on selle pärast elu seisma panna. Ja ka võimatu aastateks. Las see viirus siis olla. Sellesse surra ei ole lähedaseltki nii kohutav, kui paljudesse teistesse haigustesse, mis kulgevad piinarikkalt aastaid. Kõige sulgemine ja üldine karantiin on sama ajuvaba, kui et keelata inimestel autode kasutamine. Maailmas saab ju autoõnnetustes igal aastal sadu tuhandeid autoõnnetustes surma. Viirusega sama lugu. Elamine iseenesest on riskantne.
Mis muidugi ei tähenda 19. aprill 2020 13:56
et inimesed ennast hoidma ei peaks. Eriti need, kes väga kardavad seda viirust. Aga see olgu oma vaba valik. Vaktsiin tõenäoliselt ei ole ka lahendus. Viirus muteerub- see vaktsiin, mis 2020a lõpus ehk valmib, on kasutu 2021 sügisel. Nagu gripiviirustega- igal aastal tuleb uus vaktsiin välja töötada. Ja kogu maailma elanikkonda ei ole füüsiliselt võimalik igal aastal vaktsineerida. Hulludel gripiaastatel on gripisurmasid olnud 700 000 maailmas. Vaatamata vaktsiini ja gripiviiruse ravimite olemasolule. Koroonagq läheb samamoodi. Uus normaalsus.
RK 19. aprill 2020 14:15
Vaktsiin on tõesti jama variant. Koroonavastane ravim aga võiks surmade protsenti oluliselt vähendada. Samas, ka ükski praegune gripiviiruse ravim ei garanteeri kindlat tervenemist. Mullu suri USA-s sealne tuntud fitnessitreener, 24 aastane noormees, kes oli enne terve nagu purikas. Suri 6 päevaga tipphaiglas. Grippi. Kuigi sai kõige kalleimaid gripiviiruse ravimeid. Ja mis me 90 aastastest räägime...
Huuh 19. aprill 2020 12:14
Välismaised tudengid teevad mingit koroonaedendamise kampaaniat.
Ja kes vastutab? 19. aprill 2020 12:19
Normaalses riigis vastutab siseminister sellise pulli eest. Tema oli vait nagu k.ult rukkis. Võinuks ammu enne Ratase määrust kogu ühika taraga ümbritseda ja anda politseile korraldus 24/7 valvata seda ühikat. Otseselt siseministri rida. Selle asemel muretseb ta IT ministri "ideoloogilise suunitluse" pärast. Haige. Meenutab ENSV kompartei ladviku mentaliteeti.
Raits 19. aprill 2020 12:04
Teste tehti 3 korda vähem kui eile, loogiline et siis ka haigestunuid 3 korda vähem. Homme-ülehomme tulevad need Tartu ühika testid, vaatame siis. Siseministril oli tähtsamat tegemist, kui oma tööülesannete täitmine. Selle ühika pidi ka tema eest peaminister karantiini panema. Vana kaabu kangutas samal ajal pädevat IT ministrit ametist. Kõige ebapädevam minister ongi Mart Helme. Ise ei taipa segane vana ametist tagasi ka astuda🙈
Vale jutt 19. aprill 2020 12:15
Testid tulevad päevaga. Ilmselt tulemusi pole veel avaldatud.
Raits 19. aprill 2020 12:34
Veel eilse päeva seisuga ei olnud kõigilt seal ühikas teste saadud. Ja vaevalt,et laborid meil pühapäeval täiskoormusega töötavad. Lisaks, et koroonaviirus tuvastada, tuleb igaühele teha KAKS TESTI, mõnepäevase vahega. Tartu phika testid saame kolmapäeval võibolla. Kordustestid siis.