Eesti uudised

Terviseamet lükkab müüdid ümber: patsientide ravis oleks äärmiselt vastutustundetu jääda lootma vaid hanerasvale ja sinepiplaastritele (4)

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. aprill 2020 20:45
Terviseamet kinnitab, et jutt maagilisest hanerasvast on "fake news"Foto: Ekraanitõmmis
Facebookis ringleb postitus, milles soovitatakse haiglates koroonaviiruse raviks kasutusele võtta hanerasv, sinepiplaastrid ja muu taoline. Terviseamet selgitas tausta, miks need ei pruugi olla parimad ravivahendid.

"Erinevaid rahvameditsiinivõtteid on ajast aega kasutatud viirushaiguste sümptomite leevendamiseks. Olles eelnevalt meetme ohutuses veendunud, võibki kergete viirushaiguste sümptomite leevendamiseks rahvameditsiinis kasutatavaid võtteid tõenduspõhisele meditsiini toetuseks kasutada," selgitab Terviseamet Facebookis.

Samal teemal

"Samas ei ole enamike rahvameditsiinivõtete toime tõenduspõhiselt kinnitatud ning teaduse ja meditsiini arengu tõttu on kasutusele võetud uusi, efektiivsemaid ja ohutumaid vahendeid."

"Täna hospitaliseeritakse COVID-19 ja teiste respiratoorsete haigustega inimesi vaid juhul, kui neil on selleks kliiniline näidustus ehk nende haigete seisund nõuab enamat sekkumist, kui kodune ravi käsimüügis müüdavate respiratoorseid sümptomeid leevendavate ravimitega. Haigla tingimustes raskelt haigete patsientide ravis oleks äärmiselt vastutustundetu jääda lootma vaid hanerasva ja sinepiplaastritele. Raviks tuleb rakendada parimaid olemasolevaid kaasaegse meditsiiniteadmisi," kinnitab Terviseamet.

 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee