Eesti uudised

Urmas Reinsalu kritiseerib Ilvese sõnavõtte: kriisisituatsioonis on näha inimese suurus või väiklus (7)

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. aprill 2020 17:08
Minister Urmas Reinsalu maskiga.Foto: Erki Pärnaku
Eesti ekspresident Toomas Hendrik Ilves postitas eile sotsiaalmeedia kontole mitu krõbedat kommentaari, mis kritiseerisid EKRE otsust loobuda minister Kaimar Karust, aga ka peaministri poolset leplikkust selle kõige suhtes. Riigi välisminister Urmas Reinsalu avaldas täna posituse, kus avaldab nördimust, et president pole Eesti rahvale veel ühtegi julgustavat sõna öelnud.

"Lugesin endise presidendi avaldusi, mis merede tagant on meieni jõudnud. Ei eksi need, kes ütlevad, et just kriisisituatsioonis on selgemalt näha inimese suurus või väiklus," alustab Reinsalu oma Facebooki postitust.

Samal teemal

"Minu meelest oleme selles kriisis kõik ühtemoodi silmitsi tundmatusega, nii nagu erinevad maailma rahvad, nii ka erinevate tõekspidamiste või taustaga Eesti inimesed. Ükskõik kui suur on kiusatus sellest kriisist ehitada parteipoliitiline vastasseis, ei ole see minu meelest kohane. Ega ole kohane ka ükskõik kelle kiusatus poliitilisi kaubamärke kriisiga siduda."

"Siiski, kui kellelgi Eestis üldse, siis just presidendi ameti missioon on oma rahvast liita ja julgustada, seda eriti kriitilisel hetkel. Kuidas Ilves sellega oma ametis hakkama sai, on tagantjärgi igaühe hinnata. Kurb, et ametist lahkununa ei ole tal neil päevil valitsuse sõimamise kõrvalt Eesti rahvale selles ülemaailmses kriisis ühtegi julgustavat sõna, olgu kasvõi tunnustust arstidele ja teistele eesliini võitlejatele."

"Nagu eespool ütlesin, inimest õpid paremini tundma mitte tavaoludes, vaid kriisis. Puud tunned viljast, õpetab pühakiri," lõpetab Reinsalu oma mõtteavalduse.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee