Maailm

Oxfordi ülikooli ekspertrühm töötab välja koroonavaktsiini. Uuringud võivad lõpule jõuda augustiks 

Toimetas Reti Jõerand, 18. aprill 2020 16:47
Uue koroonaviiruse vaktsiinide töörühma liige John Bell rõhutas, et tegelik küsimus pole mitte selles, millal vaktsiin kättesaadavaks saab, vaid selles, et see oleks tõhus.Foto: Tiina Kõrtsini
Oxfordi ülikooli ekspertrühm töötab välja vaktsiini, mis võiks inimesi kaitsta koroonaviiruse eest, kirjutab The Guardian. Valitsuse põhinõuniku sõnul võiksid Covid-19 vaktsiini uuringud lõpule jõuda augusti keskpaigaks.

Uue koroonaviiruse vaktsiinide töörühma liige John Bell ütles BBC Radio 4 programmis, et sellel nädalal algasid Oxfordi ülikoolis inimkatsetused. Belli sõnul manustati läinud neljapäeval Oxfordi ülikoolis testitavat kandidaatvaktsiini pärast laiaulatuslikke ohutusuuringuid esimest korda inimesele.

Bell rõhutas, et tegelik küsimus pole mitte selles, millal vaktsiin kättesaadavaks saab, vaid selles, et see oleks tõhus. "Kui asjad toimivad ja on kindlaks tehtud, et see vaktsiin on ka tõhus, siis on minu arvates mõistlik arvata, et uuringud võiks augusti keskpaigaks lõppeda."

"Kui mai keskpaigaks või lõpuks näeme tugevat immuunvastust, siis arvan, et mäng on alanud," ütles ta ja lisas, et järgmine samm on välja mõelda, kuidas ette valmistuda miljardites annustes vaktsiini tootmiseks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee