Eesti uudised

Enn Eesmaa ekspresident Ilvesele: tule nõu ja jõuga appi, muidu võid oma rahvale võõraks jääda (5)

Toimetas Eigo Kaljurand, 18. aprill 2020 15:37
Enn EesmaaFoto: Robin Roots
Keskerakondlasest Riigikogu väliskomisjoni esimees Enn Eesmaa leiab, et Eesti ekspresident Toomas Hendrik Ilves võiks riigijuhtide noomimise asemel neile appi tulla.

"Auväärt president," alustab Enn Eesmaa oma avalikku kirja Ilvesele. "Oleme mitu aega koos töötanud Riigikogus ja väliskomisjonis. Sinu reljeefne arvamusavaldus tänase valitsuse aadressil oli üllatav nii vormis kui sisus. Oled ju isegi töötanud valitsuse ministrina ning tead, kui suurte pingete vallas peavad ministrid oma kohustusi täitma."

Samal teemal

"Ükskõik millise koalitsiooni korral, ükskõik mis ajal. Praegune olukord on aga Eestis ja kogu maailmas totaalselt erinev. Isegi kõrvalseisjad tunnistavad ning ka tunnustavad seda päevast päeva ja nädalast nädalasse jätkuvat ülimat jõupingutust, mida pole isegi millegagi võrrelda. Inimese haigestuvad, võitlevad oma elu eest, paljud lahkuvad meist igaveseks Vaatamata arstide ja haiglate jõupingutustele. Raske on kõigil ja kõikjal, ettekujutamatult raske ja kurnav on see ka rahvaste liidritele. Nemad peavad ükskõik mis olukorras leidma lahendusi, nii kodu- kui välismaiseid. Nemad peavad lõppkokkuvõttes ja iga hetk eraldi vastutama kõige ja kõigi eest."

"Eestlastel on üks iidne ja elutark mõttetarkus: "Kus viga näed laita, seal tule ja aita." Rahva liidritel peaks see olema mõistetav kohus ja südamesund. Seepärast ütlen - tule nõu ja jõuga appi, president Ilves! Vähemalt nõugagi, oled ju tark ja elukogenud mees. Ära jää kõrvaltvaatajaks, nii võid oma rahvale võõraks jääda," lõpetab Riigikogu väliskomisjoni esimees oma kirja ja soovib ühtlasi Ilvesele ja ta perele tervist.

Eesti ekspresident Toomas Hendrik Ilves nimetas meie praegusi riigijuhte hanerasvavalitsuseks. "Pärast kõikvõimalike andekate ja tublide inimeste halvustamist, kuidas saab see valitsus loota, et tuleks kokku laiahaardeline grupp parimatest ja targeimatest inimestest Covid-19st väljumiseks. Ei saagi loota. Sõim ja matslus jätkub," kirjutas ta sotsiaalmeedias.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee