Eesti uudised

Tanel Kiik lükkab ümber jutud invaorganisatsioonide rahastuse kärpimisest: sellist otsust ei ole ega tule

Toimetasid Katrin Rohtla ja Eigo Kaljurand, 18. aprill 2020 21:53

5 KOMMENTAARI

a
Anna/ 19. aprill 2020 07:13
Millest ma valesti aru saan? Kui rahastus on seotud maksu laekumisega, siis ei võeta ju ära, kui raha lihtsalt ei laeku. Rääkida tuleks pigem sellest, kas riik maksab sõltumata hasartmängumaksu alalaekumisest varasemalt eelarves kokku lepitud summad.
s
saad valesti aru sellest/ 19. aprill 2020 09:49
nagu oleks rahastus seotud kindla osakaaluga (protsendiga) maksu laekumisest. Sellist sõltuvust ei ole. Lihtsalt hasartmängumaks on olnud allikaks, mille kaudu rahastus on siiani kaetud. Selle allika kuivamisel tuleb leida teine rahastamisvõimalus. Aga probleem kerkis avalikkuse ette sellest, et sotsiaalministeerium tegi puuetega inimeste kojale ettepaneku nende tegevuskulusid poole võrra kokku tõmmata. Võib-olla oli see mõne agara ametniku algatus, võib-olla tsekkis Kiik selle kaudu avalikkuse reaktsiooni, et siis hiljem öelda: põle olnt, põle teint.
k
kolmekordne/ 18. aprill 2020 22:16
kõik oleneb lõpuks riigi raamatupidajast kas leitakse see raha ülesse selles valitsuses
t
Täiesti mõtetu Riik/ 18. aprill 2020 16:39
Nõrk riik kui kõige nõrgemate kallale minnakse. Vanadenodud kallinevad, taastusravist üldse ei räägi. Omastehooldajad saavad 40€kuus.Häbi Häbi. Enda palgatõusuks ja preemisteks raha leitakse. Vahetatakse ministreid nagu sokke suurte lahkumishävitistega. Kus on valimislubadus tasuta vanadekodu, hooldajale 500€????Vastake Helmed teid on valitsuses kolm. Täpselt nagu kolm põrsakest.
a
Artiklis seisab:/ 19. aprill 2020 07:48
""Sotsiaalministeerium ei ole siiski hetkeseisuga ühegi organisatsiooni toetust sellest tulenevalt vähendanud. Oleme kinnitanud, et II kvartali maksed toimuvad vastavalt kokkulepitud maksegraafikule," toonitas sotsiaalminister". Omastehooldajad jm tugi puuetega inimestele on ALATI väike olnud, seda pole valitsus alandanud. Praegune artikkel pole ju sellest.