Eesti uudised

LÕPLIK VÕIT! Suurhaigla seljatas „puuküürnikust“ apteegi ja sai kopsaka kahjutasu 

Arno Põder, 17. aprill 2020 22:33
Apotheka apteek Pirita Selveris.Foto: Erki Pärnaku
Põhja-Eesti regionaalhaigla (PERH) võitis kohtus Apotheka apteegiketti, mis keeldus rohkem kui pooleteise aasta jooksul lahkumast Mustamäe haigla fuajees asuvalt üüripinnalt. Haiglal on nüüd õigus vähemalt 760 000 euro suurusele hüvitisele koos viivisega. 

2017. aasta suvel korraldas PERH apteegiruumidele rentniku leidmiseks konkursi, kus parima pakkumise tegi Benu Apteek Eesti OÜ. Sügisel tabas haiglat aga ebameeldiv üllatus, sest kümme aastat ruume kasutanud, kuid konkursil kaotanud OÜ Terve Pere Apteek keeldus välja kolimast. See Apotheka kaubamärgi all tegutsev ravimimüügifirma kuulub suurettevõtja Margus Linnamäe äriimpeeriumisse.

Samal teemal

Terve Pere Apteek teatas kolm päeva enne lahkumise tähtaega, et neil on PERHiga suuline kokkulepe üürilepingu pikendamiseks kolme aasta võrra. Haigla sõnul peeti küll sel teemal läbirääkimisi, aga hiljem otsustati hoopis uus konkurss korraldada. 

PERH pöördus üürnikust vabanemiseks kohtusse ja nõudis kuni pinna vabastamiseni hüvitist 36 722 eurot kuus – just nii palju oli Benu nõus edaspidi ruumide eest renti maksma. Pärast lepingu lõppu pinda edasi kasutanud Apotheka tasus PERHile endiselt üüri 5500 eurot kuus, aga seda raha keeldus haigla vastu võtmast, sest see oleks tähendanud kaudselt “puuküürniku” käitumisega nõustumist. 

Apotheka esitas kohtule omakorda 8666eurose vastunõude. Väidetavalt levis apteegis talumatu kanalisatsioonihais ja ventilatsioon ei töötanud korralikult. Samuti oli üürnik pinna ülemõõtmisel avastanud, et pärast vaheseinte, postide ja ukseavade mahaarvutamist on see ainult 84 ruutmeetrit suur – mitte 86, nagu lepingus kirjas. Seega oli haigla aastaid kahe ruutmeetri eest alusetult üüri võtnud.

Harju maakohus otsustas mullu 13. mail, et Apotheka peab ruumid siiski vabastama ja määras haiglale 711 000eurose hüvitise. Sellele lisandus kuni otsuse täitmiseni iga päev 1207 eurot pluss viivis. 22. juunil koliski tõrges üürnik lõpuks välja, ilma et oleks sellest PERHile isegi ette teatanud. Kokkuvõttes peaks hüvitise summa ulatuma ilma viiviseta vähemalt 760 000 euroni. Apteegiketi vastunõue jäeti täielikult rahuldamata.   

Terve Pere Apteek vaidlustas maakohtu otsuse ka Tallinna ringkonnakohtus, mis jättis selle põhiosas muutmata. Sel nädalal ei võtnud riigikohus nende kaebust arutusele ja otsus jõustus.  

Samal teemal

04.09.2018
Apothekal sai täis aasta PERH-is puuküürnikuna tegutsemist
09.09.2017
Apteek keeldub regionaalhaiglast välja kolimast – haiglajuht: selline käitumine on kummastav
30.04.2016
Üürileandjad: puuküürnike vastu aitab vaid omakohus
19.07.2014
Kohus lõi pretsedendi: allüürnike võtmine ei päästa puuküürnikku väljaviskamisest