Maailm

PEDOFIILIA PAKISTANIS: islamivaimulikud vägistavad vaeseid koolilapsi  

Toimetas Juhan Mellik, 17. aprill 2020 14:44
Islamikool Pakistanis Karachis. Ükski võim ei kontrolli, mis suletud uste taga tegelikult toimub. Foto: EPA/Scanpix
Uurimus näitab, et paljud islamikoolid Pakistanis maadlevad probleemiga – pedagoogide seas leidub ohtralt lasteahistajaid. Eriti puudutab see riigi vaesemaid lapsi, kes õpivad koolitarkust just peamiselt usukoolides.

Teemat analüüsinud agentuur AP töötas läbi hulgaliselt toimikuid ning rääkis õpetajate, lapsevanemate, politseinike ning arstidega. Avanev vaatepilt oli trööstitu.

Samal teemal

Üks ohver, 8aastane riigi põhjaosas elav Yaous rääkis, kuidas koolis töötav mulla tiris ta tagatuppa ning lukustas seejärel ukse. Kokku kaks päeva hoidis vaimulik poissi vangis ning vägistas teda korduvalt. Lõpuks jäi Yaous nii haigeks, et mulla hakkas kartma tema elu pärast ning viis ta haiglasse. Sealne arst tuvastas poisil julmad vägivallatundemärgid, mille peale vaimulik arreteeriti.

11aastane Pandžabist pärit Misbah langes ohvriks islamivaimulikule, kes andis külamošees usuõpetusetunde kohalikele tüdrukutele. „Äkitselt haaras ta minust kinni ja lükkas kõrvaltuppa. Ma karjusin ning nutsin,“ vahendab tüdruku mälestusi Raadio Vaba Euroopa. Misbahi päästis lõpuks välja tema onu, kes kuulis lapse karjeid ning lõi mošee ukse maha. Pedofiilist imaam vabastati aga peagi käsiraha vastu.

Politseijuhid väidavad, et lapsepilastajatest vaimulikud pääsevad sageli karistusest – nad süüdistavad ohvreid jumalateotuses või islami mahategemises. Samuti sunnitakse ohvrite perekonnad ähvarduste abil vaikima, sest lähedased kardavad konservatiivse ühiskonna reaktsiooni toimunule ning sellega kaasnevat häbitunnet.

Pakistanis on rohkem kui 22 000 ametlikult registreeritud islamikooli, kus õpib üle kahe miljoni lapse. Nende kõrval töötab aga rohkelt mitteametlikke koole, mis tegutsevad tavaliselt vaesemates naabruskondades. Vaimulikud kasutavad sinna õpilaste meelitamiseks lubadusi tasuta koolitoidust ja öömajast.

Riigis puudub aga keskne amet, mis kõigi islamikoole kontrolliks ja reguleeriks. Samuti puudub eraldi instants, mis tegeleks ahistamisjuhtumite uurimisega. Peaminister Imran Khan on lubanud süsteemi reformida, kuid seni pole tegudeni jõutud.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee