Maailm

WHO: Aafrikast võib saada viirusepuhangu uus epitsenter 

Toimetas Aare Kartau, 17. aprill 2020 13:18
Nigeri Niamey linna elanikele jagati sanitaarkaupu. Kas tõesti võib praeguse seisuga koroonaviiruse poolt leebelt mõjutatud Aafrika saada uueks epitsentriks?Foto: Zuma Press/Scanpix
Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) hoiatas, et Aafrikast võib saada järgmine koroonaviiruse epitsenter. Viimastel nädalatel on sealsete nakatumisjuhtumite arv järsult tõusnud.

Siiani on Aafrikas tuvastatud ligi 1000 surmajuhtumit ning üle 19 000 diagnoositud nakatunu. Need arvud on võrreldes muu maailmaga üsna madalad, ent WHO teatel levib viirus Aafrika suurematest linnadest kaugemale. Kardetakse, et haigus võib kiiresti levida ülerahvastatud piirkondades, kus on võimatu sotsiaalselt distantseeruda ning kus paljudel inimestel puudub juurdepääs puhtale veele ja seebile. Samuti rõhutas organisatsioon, et mandril pole piisavalt hingamisaparaate, et pandeemiaga toime tulla. 

Üks esimesi COVID-19 ohvreid Aafrikas oli Zimbabwe ajakirjanik Zororo Makamba. Zimbabwe pealinna Hahare kohalik omavalitsus teatas, et nende haiglatel puudus mehe ravimiseks hingamisaparaat.

Samal teemal

17.04.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: ligi 2,2 miljonit diagnoositud nakatunut, üle 146 000 surma ja 552 000 tervenenu. Wuhanis tõusis ohvrite arv 50%