Maailm

LIIGA HILJA? Rootsi parlament andis valitsusele piirangute kehtestamiseks suuremad volitused 

Toimetas Aare Kartau, 17. aprill 2020 12:19
Rootsi peaminister Stefan Löfvenile ja tema valitsusele anti piirangute määramiseks suurem võim. Kas see aitab olukorda leevendada?Foto: EPA/Scanpix
Neljapäeval võttis Rootsi parlament vastu seaduse, mis annab valitsusele suuremad volitused koroonaviiruse leviku vastu võitlemiseks. Ajutine seadus jõustub laupäeval, teatab Yle.

Uue seaduse abil võib peaminister Stefan Löfveni juhitud valitsus sulgeda näiteks kaubanduskeskused, baarid, restoranid, ööklubid ja kohvikud. Koroonaviiruse leviku pidurdamiseks on valitsusel võimalik sulgeda ka spordisaalid, raamatukogud ja muuseumid. Seadus võimaldab ka transpordi- ja avalike kogunemiste piirangute kehtestamist. Seni on Rootsi pandeemia vastu võrdlemisi vähe meetmeid kasutusele võtnud

Samal teemal

„On oluline, et valitsusel oleks vajadusel koroonaviiruse vastases võitluses kasutada rohkem vahendeid,“ sõnas sotsiaaldemokraatide parlamendisaadik Kristina Nilsson. Siiski pole valitsusel piirangute kehtestamisel täielikku võimu – kui parlament leiab, et valitsuse otsused on tarbetud, võib seadusandlik kogu need hääletuse teel kehtetuks tunnistada. 

Uus seadus jõustub laupäeval, 18. aprillil ning jääb kehtima juuni lõpuni. Samuti otsustas Rootsi valitsus neljapäeval pikendada reisipiiranguid kuu võrra. Peaminister Löfven kinnitas, et piirangutest on veel vara lahti saada ning pingutused viiruse leviku takistamiseks võivad jätkuda ka järgmiste kuude jooksul.

Rootsis on koroonaviiruse põhjustatud COVID-19 haigus nõudnud 1333 inimelu. Diagnoositud nakatunuid on riigis üle 12 500.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee