Maailm

Vladimir Putin kinnitas, et Venemaa lükkab võidupüha paraadi edasi 

Toimetas Aare Kartau, 17. aprill 2020, 11:34
Putin teatas, et juubeliaasta paraad toimub sel aastal millalgi hiljem.Foto: SIPA/Scanpix
Venemaa president Vladimir Putin teatas neljapäeval traditsioonilise sõjaväeparaadi edasilükkamisest, millega tähistatakse Venemaa võitu II maailmasõjas. Tänavu tähistab riik võidu 75. aastapäeva.

Iga aasta 9. mail tähistab Venemaa tohutu sõjaväelise väljapanekuga Nõukogude Liidu võitu natside üle II maailmasõjas. Moskva Punast väljakut läbival paraadil võib tavaliselt näha tuhandeid sõjaväelasi, tanke, lennukeid ja muud sõjatehnikat. Neljapäeval teatas president Putin, et sel kevadel paraadi ei toimu.

Samal teemal

„Riskid seoses epideemiaga, mille kõrgpunkt pole veel möödas, on äärmiselt suured,“ ütles Putin ning lisas, et olukord ei anna talle õigust alustada paraadi ja muude massiürituste ettevalmistamist. Siiski tõdes idanaabrite riigipea, et võidupüha paraad ei jää ära – üritus toimub 2020. aastal, ent millalgi hiljem. Vene võimud jätsid paraadi edasilükkamise viimasele hetkele, ent koroonaviirusega nakatunute arvu kasv ei jätnud muud võimalust. Venelaste ambitsioonikad plaanid tundusid juba viimastel nädalatel üha ebareaalsemad.

Putini otsusele aitas kaasa ka kolme sõjaveteranide organisatsiooni kirjalik pöördumine, kus nad kutsusid Kremlit üles tervise- ja ohutusprobleemide tõttu üritust ära jätma. Kirjas paluti võimudel pidada pidustusi ajal, mil paraad poleks oht, vaid rahu ja turvalisuse tõeline tähistamine kõigile osalejatele. 

Ametlike andmete kohaselt on Venemaal tuvastatud ligi 28 000 nakatunut ning 232 surma. Neljapäeval teatati nakatunute arvu seni suurimast tõusust. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee