Seisukoht

Seisukoht | Kus on solidaarsus? (1)

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 16. aprill 2020, 17:14
Avalik sektor elab aga mõnes mõttes edasi nii, nagu midagi polekski juhtunud.Foto: Andres Varustin
Endine Eesti Panga president Ardo Hansson tabas naelapea pihta, kui kirjutas Postimehes, et koroonaviiruse puhangu põhjustatud kriisi tõttu on Eestis tekkinud kaks teineteisest väga erinevat paralleelmaailma.

Üks, erasektor, pingutab kõvasti püksirihma: inimesed kaotavad töökohti või heal juhul suudavad kohta hoida, kuid peavad hakkama saama kärbitud palgaga.

Samal teemal

Teine, avalik sektor, elab aga mõnes mõttes edasi nii, nagu midagi polekski juhtunud. Ei palgakärpeid, ei koondamisi. Vastupidi, nii mõnelgi poliitikul tõusis aprillis palk, nii mõnigi ametnik sai juba koroonavõitluse eest preemiat. Avalikkuse õiglustunnet riivas hiljuti tugevalt see, et ajal, kus paljud inimesed püüavad üldse kuidagi hakkama saada, premeeris siseminister Mart Helme niigi kõrgepalgalisi tippametnikke.

Praegu toimuv annab paraku tulevasele põlvkonnale ühese signaali: õpi riigiteadust ning katsu seejärel pääseda soojale kohale ministeeriumis, siis ei murra sind ükski kriis.

Kriisi alguses võis idealistlikult loota, et Eesti võib segasest ajast välja tulla tugevama ja solidaarsema ühiskonnana. Praegu, eriolukorra 35. päeval on see lootus muutunud märgatavalt väiksemaks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee