Maailm

Poola abordiseadusi kritiseerivad meeleavaldajad trotsisid karantiini 

Toimetas Aare Kartau, 16. aprill 2020 10:42
Varssavi tänavatele kogunenud aktivistid üritasid üksteisega kahemeetrist vahemaad hoida.Foto: AP/Scanpix
Suur hulk meeleavaldajaid trotsis Poolas koroonaviirusega seotud karantiini, et seista vastu seaduseelnõule, mis keelaks peaaegu täielikult abordi.

Kuigi Poolas on avalikud kogunemised keelatud, tulid Varssavi ja Poznani elanikud teisipäeval loosungitega tänavale, et avaldada pahameelt vastuolulise ettepaneku vastu, teatab BBC. Protestijad olid siiski hoolikad, sest enamjaolt oli iga inimese vahel kaks meetrit tühja ruumi, nagu eriolukorra piirangud ette näevad. Paljud osalesid meeleavaldusel ka virtuaalselt, postitades veebi sõnumeid ja videoid. 

Poola Parlament asub kolmapäeval arutama tõsiste kõrvalekalletega loote abordi keelustamist. Juba praegu on riigi abordiseadused ühed Euroopa rangemad – raseduse enneaegne katkestamine on lubatud vaid vägistamise ja verepilastuse korral ning ka siis kui ema elu on ohus või lootel on tuvastatud tõsiseid kahjustusi. Uue eelnõuga keelatakse abort, kui testid näitavad, et loode on pöördumatult kahjustatud – praegu moodustab see variant umbes 98% riigis legaalselt tehtavatest abortidest. 

Meeleavaldajad peavad niigi karmide abordiseaduste tugevdamist kohatuks. Foto: AP/Scanpix

Valitsuse ette saabunud ettepanek sai alguse kodanikualgatusena, mis kogus üle 100 000 toetusallkirja. Pole veel teada, kas Poola valitsev erakond Õigus ja Õiglus eelnõud toetab või mitte. Ettepanekule vastanduv internetipetitsioon on kogunud üle 700 000 toetusallkirja.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee