Eesti uudised

RIA soovitab videokonverentsil turvalisust jälgida ja tundlikke dokumente mitte kasutada 

Siim Randla, 16. aprill 2020, 07:12
Foto: Zuma Press/Scanpix
Riigi infosüsteemi amet on kaalunud videokonverentside pidamise keskkonna Zoom kasutamise riske ning soovitanud riigiasutustel seal mitte töödelda teavet, mis on tunnistatud asutusesiseseks kasutamiseks. 

 Aprillis kehtestas Saksamaa välisministeerium videokonverentside pidamise keskkonna Zoom kasutamisele piirangud, viidates turvakaalutlustele. Ministeeriumi sisedokumendis, mis on mõeldud töötajatele, rõhutatakse, et turva- ja andmekaitseprobleemide tõttu on Zoomi kasutamine liiga riskantne, vahendas ERR ajalehte Handelsblatt.  Riigi infosüsteemi amet ei testi üldjuhul üht või teist rakendust ega anna sellele hinnanguid, selgitas RIA pressiesindaja Seiko Kuik. „Praeguses eriolukorras oleme kaalunud Zoomi kasutamise riske ning leiame, et see ei ole riigiasutuste jaoks sobilik keskkond, mille vahendusel töödelda teavet, mis on tunnistatud asutusesiseseks kasutamiseks,“ sõnas ta. 
Eesti välisministeeriumi pressiesindaja kinnitas, et ministeerium kasutab töötajate omavaheliseks suhtluseks Skype for Business'i, vahendab ERR. 

Samal teemal

14. aprill 2020, 21:55
ISTUNGILE TELGIGA? Kus töötab kohalik võim, maskid peas, kus peetakse e-istungeid

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee