Luksemburgi suunduvad alaealised pagulased.Foto: AFP/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 15. aprill 2020 15:18
Kreeka suunas kolmapäeval ülerahvastatud pagulaslaagritest tosin saatjata last Luksemburgi. See oli esimene samm enam kui tuhandest ümberpaigutamisest, mida kiirendatakse seoses koroonaviiruse mõjuga haavatavatele rühmadele.

Eeldatavasti lendab teine, 50lapseline rühm laupäeval Ateenast Saksamaale ning veidi hiljem suundub 20 alaealist Šveitsi. Kreeka loodab lähikuudel Euroopasse toimetada umbes 1600 saatjata alaealist, kirjutab Reuters.

Inimõiguslaste rühmitus Human Rights Watch kutsus Kreekat üles vabastama kõik saatjata alaealised, sest nende kinnihoidmine ülerahvastatud laagrites suurendab riski, et nad nakatuvad koroonaviirusega. Kreeka ametnikud teatasid, et kümmekond Euroopa riiki on nõus pagulasi vabatahtlikult vastu võtma, sealhulgas Soome, Itaalia, Serbia ja Iirimaa.

Pärast varajase karantiini kehtestamist on Kreeka võrreldes paljude teiste Euroopa riikidega suhteliselt hästi toime tulnud. Haigus on tuvastatud 2170 inimesel ning riigis on tuvastatud 101 surmajuhtumit. Siiski on niigi habras majandus turismitulude kokkuvarisemise tõttu äärmiselt keerulises olukorras.