Eesti uudised

Andmekaitse inspektsioon hakkas Õhtulehe küsimuse peale uurima, kas ja kuidas ülikool rikkus tudengitele antud anonüümsuse lubadust

KUIDAS NII SAAB?! Tartu ülikooli õppejõud nõuab tudengilt anonüümse tagasiside eest ligi 2000 eurot

Hindrek Pärg, Priit Pärnapuu, 15. aprill 2020 16:00

6 KOMMENTAARI

k
kahtlane värk/ 17. aprill 2020 16:09
Mina olen õppejõu poolt. Anonüümne tagasiside ei tähenda õigust kedagi sõimata. See "vaene õnnetu noor ajakirjanik" oleks võinud kirjutada põhjustest, miks kursus ei meeldinud, tema aga ainult sõimas õppejõudu. Argumenteeritud tagasiside paistab teiste üliõpilaste hinnangutest, aga mitte selle sõimaja omast. Täitsa õiglane, et õppejõud asja nii ei jätnud. Pealegi, ta ei küsinud ju seda raha endale. Ja pange tähele asja irooniat - noor õnnetu inimene töötab ajakirjanikuna - selline elukutsevalik eeldaks nagu vastutustunnet oma sõnade eest. Palju õnne, ERR, kes on noore inimese tööandja!
m
marfutt/ 17. aprill 2020 14:01
Siia sobivad vanasõnad: 1.kus suitsu, seal tuld 2. pada sõimab katelt 3. varga peas põleb müts
a
As/ 15. aprill 2020 20:45
GDPR teeb ülikoolile 100-0 ära selles juhtumis. On äärmiselt lihtne implementeerida täiesti anonyymne allsüsteem audentitud keskkonnas.
k
Klikipealkiri?/ 15. aprill 2020 16:31
Pealkiri on eksitav: õppejõud ei nõua ju vahetult raha (altkäemaksuna näiteks), vaid on kaevanud solvangute esitaja kohtusse, esitades kahjunõude, see on hoopis midagi muud. Peale selle. Üliõpilaste poolse tagasiside põhiline probleem ongi selle anonüümsus, mis lubab igasuguse vastutuseta öelda õppejõudude kohta, mis pähe tuleb. Õppejõud on täiesti kaitsetu. On olnud juhtumeid, kus üliõpilane ise möönab, et ei osalenud ühelgi seminaril, kuid õppejõud on ikkagi rumal, vanamoodne, mõttetu jne jne. Ja sellised kommentaarid jäävad avalikuna veebi.
a
As/ 15. aprill 2020 20:50
"mis lubab igasuguse vastutuseta öelda õppejõudude kohta, mis pähe tuleb. " Sul on täiesti õigus selles suhtes aga nüüd on küsimus hoopis muus, nimelt anonümiteedi kindlustamisega. Üks ainus lisalause, kus oleks välja toodud, et kohtu kaudu suudetakse isik tuvastata, oleks kogu probleemi ära hoidnud.
a
Ah mis sa jõbised/ 15. aprill 2020 16:22
Ja õhtulehe kommentaarium on anonüümne viimati või :D :D ? Nuusite inimeste arvuteid mööda ja arvate, et selle tegevuse kohta jääb vastuluure tegemata ja SALVESTAMATA ?