Maailm

Mosambiigis vahistati Brasiilia võimsaima narkojõugu arvatav ninamees 

Toimetas Aare Kartau, 15. aprill 2020 11:49
Brasiilia politsei. Foto on illustreeriv.Foto: Zuma Press/Scanpix
Mosambiigis arreteeriti Brasiilia üks tagaotsitum isik – väidetav narkoparun, keda süüdistatakse riigi suurima jõugu heaks rahvusvaheliste kokaiinioperatsioonide läbiviimises, vahendab The Guardian.

Gilberto „Fuminho“ Aparecido dos Santos on usutavasti jõugu nimega Esimese Pealinna Väejuhatus (PCC) praegune juhtfiguur. Ta arreteeriti rahvusvahelise haarangu käigus, Brasiilia, Mosambiigi ja USA ametivõimude esindajate poolt Mosambiigi pinnal. Kohalik politsei kinnitas teisipäeval, et mees vahistati koos kahe Nigeeria kodanikuga Maputos asuvas luksushotellis. Ta oli saabunud Aafrika lõunaosas paiknevasse riiki märtsi keskel.

Kaks aastat tagasi andis Brasiilia dos Santose kohta välja rahvusvahelise vahistamismääruse. Politsei sõnul puuduvad tõendid, et arvatav narkoparun oleks varem Mosambiigis käinud. Kohaliku politsei kõneisiku Leonardo Simbine teatas, et kinninabitud kriminaal ei tegutse üksi: „Ta on osa jõugust. Uurime endiselt, kas Mosambiigis viibib ka teisi jõugu liikmeid.“ 

1990ndatel São Paulo vanglates sündinud PCCd peetakse Brasiilia võimsaimaks kuritegelikuks jõuguks, kes kontrollib Kolumbiast, Peruust ja Boliiviast pärit kokaiini tarnemarsruute. Samuti äritsetakse relvade ja muu salakaubaga. PCC endine juht Marcos Willians Herbas Camacho viibib hetkel Brasiilia pealinnas maksimaalse turvalisusega vanglas, kus ta kannab enam kui 200aastast karistust. Dos Santost süüdistatakse muuhulgas Camacho põgenemisplaani rahastamises.

Vahistatud mehe juurest leiti võltsitud Brasiilia pass, 100 grammi kanepit, 15 mobiiltelefoni ja umbes 800 dollari väärtuses sularaha. Mosambiigi politsei teatel on veel vara rääkida asjaolust, kas dos Santos antakse välja Brasiiliale, et ta kodumaal kohtu ette saata. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee