Krimi

PASSIMAFFIA SAAGA LÕPP: kohus saatis tädi Ljuba kaheksaks aastaks trellide taha (3)

Arno Põder, 15. aprill 2020 14:10
Ljubov GenrihsonFoto: Tiina Kõrtsini

Pensioniikka jõudnud proua juhtis võrgustiku, mis hankis altkäemaksu ja pettusega Eesti dokumente kümnetele kui mitte sadadele inimestele. “Sind ei pea üldse olema. Anna mulle foto – ma saadan selle sinna ja teen ära. Jäljed ja kõik maailmas teen ära. Korruptsioon!” kirjeldas ta ise oma ärimudelit.  

Harju maakohus mõistis 69aastase Ljubov Genrihsoni täna süüdi kuritegeliku ühenduse juhtimises, altkäemaksu andmises, dokumentide võltsimises, kelmuses ja muudes kuritegudes. 

Karistuseks määrati tädi Ljubana tuntud vanaprouale kaheksa-aastane reaalne vangistuse, millest veidi üle aasta on ta juba uurimise ajal ära kandnud. Samuti konfiskeeriti kuritegudega teenitud 87 000 eurot ja tema tütre nimele registreeritud sõiduauto Toyota Yaris, mida kasutati “passimaffia” staabina.

Suurejoonelise dokumendiäri niiditõmbajana tuntuks saanud Genrihson kasutas ise lausa kolme inimese dokumente, esinedes ka Niina Šivikova ja Alla Votyakova nime all. Need kaks pensioniealist naist elasid viimati Venemaal. 2001. aasta paiku muutus “Votyakova” välimus dokumentides Genrihsoni sarnaseks ja süüdistatav väitis, et tegemist on tema õega. Oma “klientide” seas oli Genrihson tuntud hoopis “Marikana” ja tutvusringkonnas hüüti teda lihtsalt tädi Ljubaks.

Kui Genrihson oli vaene varatu pensionär, siis tema alter ego’d elasid märksa jõukamalt. “Šivikova” pangakontol seisis ligi 100 000 eurot. “Votyakoval” oli arvele kogunenud üle 5000 euro ja peale selle kuulus talle Tallinnas korter, kus Genrihson on juba 1985. aastast saadik elanud. 

Justkui vastutasuks kauples ta 2007. aastal “Votyakovale” töövõimetuspensioni ja puudetoetuse ning üheksa aasta jooksul maksis riik välja 30 000 eurot.  Sotsiaalkindlustusamet selgitas, et ekspertiisid tehakse meditsiinidokumentide alusel ja inimest ennast tavaliselt üle ei vaadata – andmete esitajaga on kokkupuude vaid klienditeenindusel.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

20.05.2019
VERERÕHK MUUDKUI TÕUSEB: kas kelm-virtuoos tädi Ljuba jääbki kohut ninapidi vedama?
01.05.2019
PÕDURA DOKUMENDIVABRIKANDI PÕHIÕIGUSED: kohtust kõrvale hoidvat tädi Ljubat vahi alla ei võeta ja tablette neelama ei sunnita
18.03.2019
EI ILMUNUDKI KOHALE! Dokumendivabrikant tädi Ljuba palub end vabandada: kohtusse tulek tõstab ohtlikult mu vererõhku!
16.06.2017
Identiteedinäppajast tädi Ljuba kibeleb kohtuma saja tunnistajaga

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee