Maailm

VAKTSIINID TULEVAD? Hiina alustas uute katsetega inimeste peal 

Toimetas Juhan Mellik, 14. aprill 2020 15:42
Uurimistöö Pekingis asuvas laboratooriumis. Foto: SIPA/Scanpix
Hiina kiitis heaks esmatasandi inimkatsetused kahe eksperimentaalse vaktsiini jaoks, mis peaksid kaitsma maailmas juba üle saja tuhande inimese tapnud koroonaviiruse eest.

Vaktsiine arendavad Pekingis baseeruv ettevõte nimega Sinovac Biotech, samuti Wuhanis paiknev Bioloogiliste Toodete Instituut, kirjutab France24.

Samal teemal

Eelmisel kuul andis Hiina rohelise tule, et katsetada veel ühte vaktsiini, mis valmis Hiina Sõjalise Meditsiiniteaduste Akadeemia ning ühe Hongkongis asuva ettevõtte koostöös. Märtsi lõpus andis nõusoleku kaitsesüsti testimiseks 108 Wuhani elanikku. South China Morning Posti kirjelduste järgi tabasid toonaseid katsejäneseid kõrge palavik ja kõhulahtisus – kuid sümptomid olid möödunud kiiresti.

 Veidi varem andis oma edusammudest ning esimestest inimkatsetest teada Ameerika firma Moderna.

 Fortune kirjutab, et toimiva vaktsiini avastamine on muutunud Hiinale rahvusliku tähtsusega küsimuseks. Kuna koroonaviirus ise pärineb Hiinast, annaks töökindla vaktsiini sünd riigile määratu propagandavõidu. „See on lahing, mida Hiina ei saa kaotada,“ iseloomustab ettevõtmist Hiina ametlik meedia.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee