Maailm

PIDU KATKU AJAL? Saksa politsei ajas laiali teismelise rahvarohke sünnipäevapeo 

Toimetas Juhan Mellik, 14. aprill 2020 14:43
Saksa politsei otsib karantiinikorra rikkujaid. Armu ei saa ka noored sünnipäevalised. Foto: Zuma Press/Scanpiz
Berliini politsei tegi enneaegse lõpu sünnipäevapeole, mis eiras kõiki koroonakriisi ettevaatusabinõusid: 16aastase tüdruku korteris panid möllu kokku 31 külalist.

Deutsche Welle kirjutab, et korrakaitsjad tegid haarangu esmaspäeva varastel hommikutundidel Mitte linnaosas. Uurimise käigus tuli välja, et tüdruku ema oli andnud korteri noorte käsutusse just nimelt peo pidamiseks.

„Kui tüdruk tähistab oma kuueteistkümnendat sünnipäeva koos kolmekümne ühe külalisega ning tema ema üüris just selle eesmärgi nimel 2,5toalise korteri, siis kahjuks ei astu me läbi ainult selleks, et soovida õnne,“ kirjutas Berliini politsei sotsiaalmeedias.

Politsei teatas, et kõiki peolviibijad on võetud kriminaaluurimisele ning neid süüdistatakse selles, et nad ei hoidnud üksteisest koroonapandeemia tingimustes nõutavat vahemaad. Samamoodi võetakse luubi alla sünnipäevalapse ema ning korteriomanik, kes ruumid noortele välja üüris.

Eelmisel kuul Saksamaal vastu võetud reeglid keelavad koguneda korraga rohkem kui kahel inimesel, erandid kehtivad vaid peredele ning neile, kes elavad üheskoos. Suletud on kõik ärid, mis pole elutähtsad, nende hulgas kõrtsid ja kinod.

Samal teemal

14.04.2020
VAKTSIINID TULEVAD? Hiina alustas uute katsetega inimeste peal
13.04.2020
KOROONAVIIRUS MAAILMAS: üle 1,86 miljoni diagnoositud nakatunu, 115 000 surma ja 434 000 tervenenut. Hiinas on uute juhtumite arv taas tõusuteel

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee