Maailm

ÜHISRINNE TRUMPI VASTU: Bernie Sanders avaldas toetust Joe Bideni kandidatuurile 

Toimetas Aare Kartau, 14. aprill 2020 13:41
Bernie Sanders ja Joe Biden üritavad üheskoos Trumpi võita.Foto: AFP/Scanpix
USA presidendirallist kõrvale astunud senaator Bernie Sanders avaldas avaliku videokõne vahendusel toetust oma endisele rivaalile Joe Bidenile, kes üritab novembris toimuvatel presidendivalimistel Donald Trumpi lüüa.

Senaator Sanders lõpetas valimiskampaania möödunud nädalal, mis tähendas, et demokraatliku partei poolt peab vabariiklasest Trumpi vastu astuma endine asepresident Joe Biden. Kuna paljud Sandersi valijad ei jaga Bideni seisukohti, pidid mehed demokraatidest valijate lõhestamise vältimiseks koostööle asuma.

Kuna viirusepuhangu tõttu on avalik kohtumine peaaegu võimatu, teatasid Sanders ja Biden koostöö alustamisest videokõne vahendusel, mida kõik ameeriklased oma kodudest jälgida said. Eraldatud ekraaniga veebiülekandes tänas Biden oma endist rivaali toetuse eest, kes omakorda kõiki ameeriklasi ühinema kutsus, et Donald Trump troonilt tõugata, vahendab BBC. Sanders kirjeldas praegust USA riigipead kui „kõige ohtlikumat presidenti selle riigi tänapäevases ajaloos“. 

Biden ja Sanders teatasid koostööst videokõne vahendusel. Foto: Zuma Press/Scanpix

Samal teemal

„Täna palun kõigil ameeriklastel – ma palun igat demokraati, sõltumatut ja paljusid vabariiklasi – tulla selles kampaanias kokku ja toetada sinu (Bideni) kandidatuuri, mida ka mina toetan,“ lausus 78aastane Sanders koostöö kinnitamiseks, mida demokraat nimetas hädavajalikuks. 77aastane Biden kinnitas, et on toetuse eest sügavalt tänulik ning vajab Sandersit mitte vaid kampaania, vaid ka valitsemise jaoks. „Oled seadnud kõigest kõrgemale riigi huvid ja vajaduse võita Donald Trumpi. Nagu öeldakse – mitte mina, vaid meie!“ vastas Biden Sandersi sõnavõtule.

Joe Biden kinnitas, et tema ja Sanders loovad poliitilisi töörühmi, et käsitleda küsimusi, mis on seotud muuhulgas kliimamuutuste, tervishoiuteenuste ja õppemaksudega.

End demokraatlikuks sotsialistiks nimetav Sanders teatas eelmisel nädalal toetajatele, et ei näe teostatavat teed, kuidas kandidatuuri võitmiseks piisavalt hääli saada. Demokraatide eelvalimiste alguses näitas senaator võimsat minekut – eriti noorte valijate seas. Ta ehitas oma valimisplatvormi tervishoiuküsimustele ja sissetulekute ebavõrdsuse probleemidele. Peagi jäi ta aga Bideni varju.

USA presidendivalimised toimuvad käesoleva aasta 3. novembril.

Samal teemal

08.03.2020
Bernie Sanders loobus USA presidendiks kandideerimisest
18.02.2020
USA EELVALIMISED: Biden purustas Sandersi kolmes osariigis
11.02.2020
JOE VS BERNIE: kumb suutis olulise osariigi ära võluda? Biden kriitikule: sa ajad p*ska!